Novinky a aktuality

 • 07
  02

  Krok za krokem v cíli

  Téměř 400 škol se zapojilo do úkolu Recyklohraní s názvem „Krok za krokem“. Doslova krok za krokem jste v něm ve svém nejbližším okolí hledali červené kontejnery společnosti ASEKOL a další místa, kam se dají bezplatně odevzdat nepotřebná drobná elektrozařízení.      

 • 17
  01

  Soutěž o certifikát Ekoučitele roku 2017/18 pokračuje

  Do soutěže Ekoučitel roku 2017/18 se přihlásilo již 40 pedagogů z celé republiky. Stále ještě máte možnost připojit se k nim a získat tak tento certifikát za ekologické aktivity, které se svými žáky a studenty děláte.  

 • 08
  01

  Pokračujeme tam, kde jsme v prosinci skončili

  Lednové dny ubíhají – a v běhu je "Krok za krokem" Touto malou slovní hříčkou chceme připomenout, že máte možnost zapojit se do stejnojmenného úkolu, jehož tématem je sběr a recyklace drobného elektra prostřednictvím stacionárních červených kontejnerů. Žáci a studenti budou hledat červený kontejner ve svém okolí, čeká je kreativní práce při tvorbě mapy a také bonusová SOUTĚŽ, v níž může vítězná škola v každém kraji získat navíc 500 bodů do programu Recyklohraní. A kromě toho pokračují i další aktivity našeho Recykohraní.

 • 22
  12
 • 21
  12

  Malé ohlédnutí za společnou letošní cestou!

  Vánoce a konec roku jsou obvykle příležitostí ohlédnout se zpátky a podívat se na uplynulý rok...Je toho opravdu hodně, čím naše RECYKLOHRANÍ žije a co pro vás připravuje v roce 2018!  

 • 20
  12

  Vánoční provoz infolinky

  V souvislosti s vánočními svátky si Vás dovolujeme upozornit na vánoční provoz naší infolinky! Telefonní infolinka Recyklohraní bude ve vánočním období od 22. 12. 2017 do 3. 1. 2018 MIMO PROVOZ.  Dotazy lze i nadále zasílat e-mailem na info@recyklohrani.cz – budeme se jim věnovat ihned v prvním lednovém týdnu. Děkujeme za pochopení.     

 • 30
  11

  Věnuj mobil a pojeď do ZOO!

  Osmý ročník kampaně Věnuj mobil a pojeď do ZOO začíná! Tak jako každý rok můžete opět získat za každý odevzdaný mobilní telefon 3 body na váš účet v programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Navíc lze vyhrát výlet pro jednu třídu s exkurzí na recyklační linku a návštěvu zoologické zahrady v Jihlavě.      

 • 27
  11

  Termíny objednávek svozů a odměn před koncem roku

  Vzhledem k blížícímu se období vánočních svátků si dovolujeme upozornit na změnu v termínu svozů elektra, baterií i tonerů a objednávání odměn.  

 • 24
  11

  Zapojte své žáky do výzkumu!

  Součástí projektu „EKOABECEDA – Umíme žít bez odpadů?“ jsou také výzkumná šetření mezi žáky i pedagogy, do kterého se může zapojit každý, kdo má zájem o tuto tematiku. Cílem je zmapovat základní vědomosti a postoje žáků k tématu předcházení vzniku odpadů.  

 • 18
  11

  Body za první úkol jsou rozdány!

  „Vydržím víc a posloužím déle“ byl úkol, který se zaměřil na baterie a akumulátory. Tématem byly nejen existující druhy a výběr baterií, ale především správné zacházení s nimi s ohledem na jejich možný dopad na životní prostředí. Vyplňovaly se kvízy, tvořily se naučné koláže, psaly se referáty… 

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.