Celoroční cíl

Zveme mateřské, základní a střední školy zapojené do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět k účasti v druhém ročníku projektu Celoroční cíl školy s ekologickou tematikou. Přihlaste se a ukažte, že to myslíte s ochranou životního prostředí opravdu vážně. Než vás provedeme tím, jak si celoroční cíl nastavit, dokumentovat výstupy a jaké jsou klíčové termíny, připomeneme vám, že za plnění celoročního cíle od Recyklohraní obdržíte opravdu zajímavou porci 1 400 bodů na vaše školní konto do Celoroční hry 2023/2024.

Jak se přihlásit?

  • K plnění Celoročního cíle školy ve školním roce 2023/2024 jste se mohli přihlásit do 31. října 2023. Přihlašování k plnění celoročního cíle již bylo ukončeno.
  • Ve formuláři přihlášky jste si mohli vybrat jednu ze čtyř tematických oblastí – Třídění a recyklace, Předcházení vzniku odpadů, Šetrná spotřeba vody nebo Klimatická změna. Určíit si svůj celoroční cíl a vybrat aktivity, které budete plnit.

Co bude následovat?

  • Školy, které odeslaly přihlášku, v polovině ledna 2024 vyzveme, aby vyplnily průběžnou zprávu o plnění celoročního cíle. Vyplnění průběžné zprávy probíhá online prostřednictvím tohoto ODKAZU. V průběžné zprávě nám krátce popíšete, co jste zatím v rámci plnění celoročního cíle zrealizovali. Zároveň připojíte 2 fotografie (povinné) či jinou dokumentaci (nepovinné).
  • Za odeslání vyplněné průběžné zprávy, ve které doložíte, že jste pracovali aspoň na polovině z vámi zvolených dílčích aktivit, vám na vaše bodové konto připíšeme 600 bodů. Pozor, formulář po odeslání již nelze znovu upravit, tak pokud se chcete k textům opakovaně před odesláním vracet, doporučujeme si je připravit v jiném souboru a pak je zkopírovat.
  • Abychom vám mohli přidělit body, je nezbytné, abyste tento formulář vyplnili do 18. února 2024.

  • Do 30. dubna 2024 nám pak do systému vložíte závěrečnou zprávu o plnění celoročního cíle, kde nám popíšete, jak se vám podařilo naplnit celoroční cíl. Zároveň připojíte fotografie či jinou dokumentaci. Za vložení závěreční zprávy, ve které doložíte, že jste realizovali všechny naplánované dílčí aktivity vám na vaše bodové konto připíšeme 800 bodů. K vyplnění závěrečné zprávy vás včas vyzveme. I v případě závěrečné zprávy budete vyplňovat online formulář.

Veškeré potřebné formuláře (přihlášku, průběžnou zprávu, závěrečnou zprávu) najdete na našem webu v sekci Materiály ke stažení v záložce Celoroční cíl školy s ekologickou tematikou. Jsou zde vložené, abyste se s nimi již nyní mohli seznámit. Nicméně - nebudete je nikam vkládat. Jsou zde jen pro vaši potřebu a průběžné zaznamenávání vašich pokroků a poznámek.

Odměna pro školu, žáky a studenty

  • Celoroční cíl organizuje Recyklohraní v rámci Celoroční hry. Školy, které plní v průběhu roku zadané vzdělávací aktivity, včetně Celoročního cíle, získávají za své snažení body na školní konta. Aktuální sazebník pro přidělení bodů je zde. Čtyři stovky nejaktivnějších škol dostanou na konci školního roku poukázky do nákupního řetězce. Bližší informace k Celoroční hře a hodnotám poukázek najdete na zde.
  • Za plnění Celoročního cíle může škola získat až 1 400 bodů (prvních 600 za doložení průběžné zprávy a zbývajících 800 za závěrečnou zprávu). Důležité upozornění: Škola si může celoročních cílů určit více dle věkových kategorií dětí (pro MŠ a zároveň pro první a druhý stupeň ZŠ, SŠ), ale celkem může škola získat maximálně 1 400 bodů. Tedy bodovou odměnu jako by plnila jen jeden cíl. V Recyklohraní se snažíme, aby školy, které mají jen jednu věkovou kategorii žáků či studentů (např. jen MŠ, jen SŠ nebo jeden stupeň ZŠ), nebyly znevýhodněné oproti školám, které mají věkových kategorií více. Děkujeme za pochopení.

Máte dotazy?

S důvěrou se na nás obraťte na telefon 739 280 887 (Po–Pá 7.30–10.30 a 13.00–14.00) nebo pošlete e-mail na info@recyklohrani.cz Další potřebné informace jsou k dispozici na www.recyklohrani.cz.

...........................................................................................................................................................

Přihlásit se k plnění Celoročního cíle je snadné, stejně tako jako zvolit si svůj školní cíl, průběžně ho plnit a dokumentovat výstupy. Musíte však počítat s tím, že smyslem celého projektu je povzbudit vás ve školách k průběžné a systematické práci. Věříme, že právě to vás při plnění Celoročního cíle bude bavit. Víme, že toho už nyní děláte ve školách hodně, ale díky celoročnímu cíli spolu s žáky a studenty uvidíte ještě konkrétnější výsledky a přínos své práce, naučíte se mnoho nového, budete postupně měnit své chování a přístupy nebo inspirovat ostatní, abyste byli ohleduplnější k naší planetě a něco smysluplného pro ni udělali. Chceme vás ubezpečit, že metodiku a vykazování celoročního cíle připravujeme tak, aby vás zatěžovala co nejméně, mohli jste ji využít pro vykazování EVVO a mohli jste se plně zaměřit na aktivní práci s dětmi.

..........................................................................................................................................................

Na závěr připojujeme náš oblíbený citát od tibetského duchovního vůdce Dalajlamy: „Pokud si myslíte, že jste příliš malí na to, abyste něco změnili, nikdy jste nebyli v posteli s komárem.“

Pojďte do toho s námi, přihlaste se k plnění Celoročního cíle a vydejte se na cestu k malým i velkým změnám.

 

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.