Celoroční cíl

Vzdělávací program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět pořádá již druhým rokem projekt Celoroční cíl školy s ekologickou tematikou. Do tohoto ročníku se již nelze přihlásit. Za splnění celoročního cíle mohou zúčastněné školy získat 1 400 bodů na školní konto do Celoroční hry 2023/2024.

Jak se dalo přihlásit?

  • K plnění Celoročního cíle školy ve školním roce 2023/2024 jste se mohli přihlásit do 31. října 2023. Přihlašování k plnění celoročního cíle již bylo ukončeno.
  • Ve formuláři přihlášky jste si mohli vybrat jednu ze čtyř tematických oblastí – Třídění a recyklace, Předcházení vzniku odpadů, Šetrná spotřeba vody nebo Klimatická změna. 

Co následovalo?

  • Školy, které odeslaly přihlášku, byly v polovině ledna vyzvány, aby vyplnily průběžnou zprávu o plnění celoročního cíle. Vyplnění průběžné zprávy probíhalo online prostřednictvím formuláře (byl dostupný do konce února). V průběžné zprávě nám školy krátce popsaly, co zatím v rámci plnění celoročního cíle zrealizovaly. Za odeslání vyplněné průběžné zprávy bylo na bodové konto školy připsáno 600 bodů.
  • Do 30. dubna 2024 bylo třeba do systému vložit závěrečnou zprávu o plnění celoročního cíle, kde jste nám popsali, jak se vám podařilo naplnit celoroční cíl. Za vložení závěrečné zprávy vám na vaše bodové konto připíšeme zbylých 800 bodů. 

Odměna pro školu, žáky a studenty

  • Celoroční cíl organizuje Recyklohraní v rámci Celoroční hry. Školy, které plní v průběhu roku zadané vzdělávací aktivity, včetně Celoročního cíle, získávají za své snažení body na školní konta. Aktuální sazebník pro přidělení bodů je zde. Čtyři stovky nejaktivnějších škol dostanou na konci školního roku poukázky do nákupního řetězce. Bližší informace k Celoroční hře a hodnotám poukázek najdete na zde.
  • Za plnění Celoročního cíle může škola získat až 1 400 bodů (prvních 600 za doložení průběžné zprávy a zbývajících 800 za závěrečnou zprávu). Důležité upozornění: Škola si může celoročních cílů určit více dle věkových kategorií dětí (pro MŠ a zároveň pro první a druhý stupeň ZŠ, SŠ), ale celkem může škola získat maximálně 1 400 bodů. Tedy bodovou odměnu jako by plnila jen jeden cíl. V Recyklohraní se snažíme, aby školy, které mají jen jednu věkovou kategorii žáků či studentů (např. jen MŠ, jen SŠ nebo jeden stupeň ZŠ), nebyly znevýhodněné oproti školám, které mají věkových kategorií více. Děkujeme za pochopení.

Máte dotazy?

S důvěrou se na nás obraťte na telefon 739 280 887 (Po–Pá 7.30–10.30 a 13.00–14.00) nebo pošlete e-mail na info@recyklohrani.cz Další potřebné informace jsou k dispozici na www.recyklohrani.cz.

 ...........................................................................................................................................................

 

Na závěr připojujeme náš oblíbený citát od tibetského duchovního vůdce Dalajlamy: „Pokud si myslíte, že jste příliš malí na to, abyste něco změnili, nikdy jste nebyli v posteli s komárem.“

 

 

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.