Co je Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět?

Školní Recyklační program Recyklohraní vznikl v září roku 2008 se záměrem podpořit environmentální výchovu v mateřských, základních a středních školách v České republice. Nad vznikem programu v roce 2008 převzalo záštitu MŠMT České republiky. Program je spolufinancován společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci, konkrétně jde o společnosti ECOBAT s.r.o. (zpětný odběr baterií) a ELEKTROWIN a.s. (zpětný odběr elektrozařízení). Za dlouhodobou podporu děkujeme!

  • Cílem projektu je prohloubit znalost žáků a studentů v oblasti předcházení vzniku, třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a drobných elektrozařízení. Od roku 2020 došlo k rozšíření o problematiku šetrné spotřeby vody a následně o téma klimatická změna

  • Projekt je určen všem MŠ, ZŠ i SŠ v České republice a účast v něm je bezplatná. Zdarma je i dodání sběrných nádoby na použité baterie a drobné elektrozařízení a také následný odvoz po jejich naplnění.

  • Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a drobného elektrozařízení. 

  • Pedagogům navíc nabízí Recyklohraní již 8 dílů speciální výukové sady EKOABECEDA, která usnadní zapojení tématu předcházení vzniku odpadu, recyklace a zpětného odběru odpadů do školní výuky. Každá sada obsahuje lektorskou příručku a scénáře výukových hodin pro I. i II. stupeň včetně pracovních listů a pomůcek. Díly zaměřené na předcházení vzniku odpavu, šetrnéspotřeby vody a klimatickou změnu obsahují i scénáře pro využití v mateřiských  školách a pro středoškolské studenty. Jednotlivé díly EKOABECEDY jsou volně ke stažení.

  • Recyklohraní připravuje i lektorské programy, kdy lektoři přijíždějí přímo do školy. Aktuální nabídku naleznete v sekci Výjezdní programy.

  • Prostřednictvím těchto webových stránek poskytuje Recyklohraní také zajímavé odkazy na exkurze pro školy do zpracovatelských firem, nabízí ke stažení výukové materiály a rovněž provozuje speciální diskusní fórum pro učitele, zaměřené na problematiku environmentální výchovy ve školách.

Pro podrobné informace si prosím přečtěte Pravidla projektu.

Více informací Vám poskytneme na emailové adrese info@recyklohrani.cz a k dispozici je Vám rovněž telefonní linka 739 280 887, kde zodpovíme všechny Vaše dotazy týkající se školního recyklačního programu Recyklohraní. 

 

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.