Celoroční hra

Celoroční cíl s Recyklohraním pro školní rok 2022/2023 plní 211 škol. Krásné číslo!

Základní myšlenkou aktivity Celoroční cíl je, že si začátkem školního roku přihlášené školy určí svůj cíl, ve kterém si stanoví, co konkrétního chtějí za školní rok zvládnout, co nového se se chtějí naučit. 

 jak hodlají měnit své chování a přístupy nebo inspirovat ostatní, aby byli ohleduplnější k naší přírodě a planetě a něco smysluplného pro ni udělali.

Nás v Recyklohraní těší, že si svůj celoroční cíl s ekologickou tematikou vytyčilo a co je důležité - průběžně ho plní 211 škol zapojených do programu Recyklohraní. Velmi si toho vážíme, protože účast v této aktivitě není jednorázová záležitost, ale po školách chceme, aby postupně plnily tematické aktivity a systematicky pracovaly na plnění zvoleného cíle.

Na konci roku, pak mohou mít radost z dosažených výsledků a také z bodů na svém školním kontě, protože za plnění celoročního cíle a za celoroční práci od Recyklohraní obdrží opravdu zajímavou porci až 1 400 bodů. Prvních 600 bodů jsme již školám připsali za vložení průběžné zprávy o plnění celoročního cíle, zbývajících 800 obdrží poté, co vloží závěrečnou zprávu.

Při plnění cíle se školy zaměřují na témata klimatická změna, předcházení vzniku odpadů, třídění a recyklace nebo šetrná spotřeba vody. V rámci jejich plnění se věnují pestrému spektru aktivit – někde například zapojují do třídění odpadů a nejen školu, ale i obec či městečko, jinde zakládají školní sudy na záchyt dešťové vody a koordinují její využívání, zakládají školní komposty, vymýšlí jak méně plýtvat ve školní jídelně, v mnohých mateřinkách mají tematické projektové dny atp.

A co nás nyní ještě čeká?

Na našem webu už je k dispozici formulář závěrečné zprávy. Abychom přihlášeným školám za jeho vyplnění mohli připsat 800 bodů, je třeba, aby ho do našeho systému vložily do 30. dubna 2023. Ke stažení je na našem webu v sekci Úkoly a metodiky / Aktuální úkoly. Přímý link k formuláři je zde (závěrečná zpráva je ke stažení na konci stránky v zadáních pro jednotlivé věkové kategorie).

Pro pořádek raději uvádíme, že na začátku roku se do aktivity Celoroční cíl přihlásilo 236 škol. Průběžnou zprávu jsme však obdrželi od 211 škol, kterým jsme již přidělili 600 bodů. Závěrečnou zprávu mohou vložit i ty k celoročnímu cíli přihlášené školy, které nevložily průběžnou zprávu. Jen je nutné, aby ze zprávy bylo patrné, že na plnění cíle pracovali průběžně.

Všem zapojeným přejeme hodně zdaru a těšíme se na další zprávy od vás.

Váš tým Recyklohraní

Zpět

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.