Novinky a aktuality

 • 04
  10

  Recyklace hrou začíná!

  Co uvnitř ukrývá počítač, pračka nebo mobil? A co s elektrickými přístroji, když doslouží? Na tyto otázky dává odpovědi oblíbený výjezdní program Recyklace hrou. Je zaměřen na pochopení základního principu recyklace prostřednictvím hry a zábavy. Odstartuje 9. října ve školách Plzeňského kraje. Postupně se přesune do kraje Jihočeského a Jihomoravského a další regiony přijdou na řadu po Novém roce.

 • 27
  09

  Ekologie a recyklace prostřednictvím zážitků

  Ve školách po celé České republice se v průběhu podzimu uskuteční desítky výukových programů Mladý vědec. S Mladým vědcem zapomeňte jen na nudnou na teorii, výuka je vedena badatelsky a v přírodě, součástí jsou hravé pokusy a hlavně podpora kritického myšlení.

 • 25
  09

  Recyklobraní v Jihomoravském kraji

  Od začátku letošního roku do konce června 2017 probíhala v Jihomoravském kraji soutěž ve sběrové soutěži na podporu třídění a recyklace baterií a akumulátorů RECYKLOBRANÍ 2017, kterou vyhlásili společně Jihomoravský kraj, společnost Ecobat a osvětový program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

 • 15
  09

  Vydržím víc, posloužím déle

  Máme tady první úkol nového školního roku. Půjde v něm o baterie a akumulátory a naším společným cílem bude zábavnou formou poznat, pochopit a porovnat odlišnosti, výhody či nevýhody těchto zdrojů energie.

 • 08
  09

  Recyklobraní v Kraji Vysočina zná vítěze

  Od začátku letošního roku do konce června 2017 probíhala v Kraji Vysočina sběrová soutěž na podporu třídění a recyklace baterií a akumulátorů RECYKLOBRANÍ 2017, kterou vyhlásili společně Kraj Vysočina, společnost Ecobat a osvětový program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

 • 01
  09

  Přelez, přeskoč, recykluj

  Přelez, přeskoč, recykluj Tato parafráze slavného citátu zakladatele tělovýchovné jednoty Sokol „Přelez, přeskoč, ale nepodlez“  uvádí seriál zábavně naučných akcí, které ve spolupráci s jednotlivými kraji České republiky připravily společnosti ELEKTROWIN a Ecobat zabývající se zpětným odběrem a recyklací elektropřístrojů a použitých baterií. 

 • 23
  08

  10. ročník Recyklohraní aneb Ukliďme si svět je tu!

  Vítejte zpět po prázdninách! Po sladkém čase volna a odpočinku jsme zpátky s naším – Vaším Recyklohraním a budeme se opět společně snažit „uklízet svět“:-). Jsme tu pro Vás, abychom Vám během školního roku pomohli s výukou dětí, žáků i studentů k ekologickému chování. Tradičně máme připraveny čtyři kreativní úkoly a pevně věříme, že se při nich všichni společně dobře pobavíte.

 • 30
  06

  Poslední školní den

  V poslední školní den se i my za Recyklohraní s Vámi loučíme a děkujeme Vám za celý školní rok. A jaké by bylo vysvědčení pro Recyklohraní? V číslech je to: 233 654 kg nasbíraných elektrozařízeních 152 875 kg nasbíraných baterií 484 300 bodů za úkoly 121 nových škol... Pokračovat bychom mohli, ale komu by se o prázdninách chtělo sčítat :-) Těšíme se na Vás zase v dalším školním roce!

 • 27
  06

  Věnuj mobil - návštěva Recyklační linky a ZOO

  V červnu vítězové Sběrové soutěže Věnuj mobil si vybrali své výhry a to návštěvu Recyklační linky Enviropol v Jihlavě, třídičky ASMJ v Jihlavě a také Zoologické zahrady. 

 • 26
  06

  Poslední úkol v tomto školním roce

  Poslední úkol ve školním roce 2016/2017 se zaměřil na červené popelnice společnosti ASEKOL. Víte, co se děje s vysloužilými elektrickými spotřebiči? Kam s nimi? Proč? A co se s nimi stane pak? Tak s těmito otázkami si již žáci, kteří se zapojili do dalšího úkolu v Recyklohraní, umí poradit. 

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.