Novinky a aktuality

 • 29
  08

  Co se nám společně povedlo a na co se s Recyklohraním můžete těšit v novém roce

  Školní vzdělávací program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět, vstupuje spolu s vámi do 11. ročníku. Nyní, na začátku nového školního roku, bychom Vás rádi seznámili s našimi společnými výsledky a představili vám, co nového chystáme. 

 • 27
  06

  Krásné prázdninové dny!

  Milí přátelé Recyklohraní, děkujeme Vám za další školní rok, kdy jste se spolu s Vašimi žáky a studenty věnovali tématu třídění a recyklace a nově také předcházení vzniku odpadu. Společně jsme hledali odpovědi na důležité otázky, hráli si, tvořili, objevovali.

 • 26
  06

  Tvořit vlastní výstavu je poučné i zábavné

  Ve čtvrtém a posledním úkolu letošního školního roku s názvem „Objevte muzejní kousek, staňte se kurátorem sbírky“ žáci a studenti pátrali po vzniku, vývoji a podobě domácích elektrospotřebičů v minulosti.

 • 11
  06

  Známe EKOUČITELE ROKU 2017/2018

  Soutěž EKOUČITEL ROKU skončila a vyhlášení výsledků přineslo malé překvapení – vítězky jsou totiž rovnou dvě!   Staly se jimi paní Tamara Hubková, DiS, ze ZŠ a MŠ Lom v Ústeckém kraji a paní Mgr. Eva Veselá ze ZŠ a MČ Červená Voda z Pardubického kraje.  

 • 07
  06

  Vítězné školy jely do ZOO

  Tři ze čtyř vítězných škol 8. ročníku sběrové soutěže „Věnuj mobil a pojeď do ZOO“ si během května a června už vybraly své výhry.   

 • 04
  06

  Posledním dnem pro objednávky svozů a odměn z katalogu je 8. 6.

  S koncem školního roku se blíží také poslední možnost objednávky svozů elektrozařízení, tonerů a barerií tak, aby byly do prázdnin vyřízeny. Posledním možným termínem je 8. červen. Věnujte také pozornost bodovému kontu v profilu školy na www.recyklohrani.cz. Pokud jsou zde vyčísleny body k exspiraci (= blíží se konec jejich tříleté životnosti), je třeba je proměnit za odměny v katalogu do 30.6.2018. Budeme rádi, když tak získáte zaslouženou odměnu za svou aktivitu v projektu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět.       

 • 23
  05

  Také Vás zajímá, jestli TO funguje?

  Probíhá průzkum mezi žáky 5. a 9. tříd ZŠ a mezi školními EVVO koordinátory. Děkujeme za spolupráci, více info zde..... 

 • 14
  05

  4. úkol vyhlášen - Objevte muzejní kousek, staňte se kurátorem sbírky

  Kvapem se blíží konec školního roku, nabízíme vám tedy čtvrtý a poslední úkol letošního Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.  

 • 23
  04

  Třetí úkol skončil

  Třetí úkol skončil Třetí úkol s názvem „Umíme žít bez odpadů“ připravilo Recyklohraní s cílem, aby si každý z nás uvědomil, že v běžném životě nás obklopují tisíce věcí, jejichž původ, složení a finální cestu odstranění si málokdo přesně uvědomujeme. Problematiku „předcházení vzniku odpadů“ žákům a studentům představuje výukový materiál Ekoabeceda aneb Umíme žít bez odpadů, který vznikl v roce 2017 za finanční podpory Státního fondu životního prostředí.  

 • 13
  04

  Řekněte to videem do 20. dubna!

  Jedno názorné video je často účinnější než 1000 slov. Pokud máte nápad, jak inspirovat ostatní ke zužitkování druhotných surovin, natočte o něm krátký film. Není potřeba mít televizní techniku, světla ani speciální mikrofony. Poslat můžete krátký záznam pořízený třeba na mobilní telefon. Vaší kreativitě se meze nekladou. Ve videu vyzvěte ostatní k tomu, aby více přemýšleli nad tím, co všechno vyhazují do koše, nebo představte konkrétní příklad zužitkování nějakého odpadu.  

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.