Metodická podpora pro výuku > Třídění a recyklace

Téma třídění a recyklace elektra, baterií, mobilních telefonů a tonerů máme zpracované také v našich metodických příručkách EKOABECEDA a výukových scénářích, které jsou zpravidla jejich přílohou. Níže jsou odkazy, kde si je můžete stáhnout a volně využívat ve výuce.

EKOABECEDA „Vybité baterie do koše nepatří“

Metodickou příručku a výukové scénáře EKOABECEDA aneb Baterie do koše nepatří vytvořila nezisková organizace ECOBAT, která zajišťuje sběr a recyklaci vybitých přenosných baterií na území celé ČR. Prostřednictvím příručky pro pedagogy a následně prostřednictvím výukových scénářů získáte ucelené informace o tématu tak, abyste mohli žákům ukázat životní cyklus baterie, včetně třídění a recyklace.

EKOABECEDA „Odpady a obaly“

Cílem metodiky i scénářů je seznámit vás s vlastnostmi odpadů a se základními principy nakládání s odpady. Zaměřujeme se zejména na komunální a obalové odpady, se kterými se běžný občan a spotřebitel setkává. Informací je v tomto materiálu uvedeno více, než je v běžném životě potřeba, na druhou stranu by vám však měly poskytnout větší přehled v problematice. Díky tomu byste pak mohli předávat svým žákům a studentům informace spolu s dalšími souvislostmi ale také je využít v běžném životě.

EKOABECEDA „Každý ví, co dělat s vysloužilým elektrospotřebičem“

Informační příručka po učitele představuje souhrn informací na téma odpadního elektrického a elektronického zařízení. Součástí projektu jsou také výukové scénáře, které pedagogům pomohou téma zařadit do výuky. Výukový program vytvořila nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá organizací sběru a recyklací vysloužilých spotřebičů, za podpory Operačního programu Infrastruktura a SFŽP ČR. 

EKOABECEDA „Každý ví, co dělat s vysloužilým mobilem“

Metodickou příručku doplňují učební moduly pro učitele, které obsahují sady volných pracovních listů - 15 zadání pro třídu. Ve spolupráci s Recyklohraním výukový program vytvořila nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá organizací sběru a recyklací vysloužilých spotřebičů.

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.