Metodická podpora pro výuku > Třídění a recyklace

Průvodní video k úkolu Recyklační výzva - Dejme do pohybu nepotřebné elektro a baterie

Vysloužilé elektrospotřebiče a vybité baterie obsahují suroviny, které nám díky recyklaci poslouží k výrobě nových produktů. To je vždy výrazně šetrnější pro životní prostředí, než kdybychom tyto suroviny těžili v přírodě. Vedle toho video přibližuje, kde všude najdeme sběrná místa, kam můžeme elektro a baterie odnést, když nám doslouží. Video také poslouží, jako průvodní při plnění úkolu Recyklační výzva – Dejme do pohybu nepotřebné́ elektro a baterie. 

Průvodní video k úkolu do výuky - Najdi Elektrosaura

Video i stejnojmenný úkol se zaměřují na téma třídění a recyklace elektra. Žáky a studenty vyzýváme, aby se pustili do pátrání po starých, nepoužívaných nebo nefunkčních elektrospotřebičích, které se bez užitku povalují v domácnostech a postarali se o to, aby byly předány na recyklaci. Poslouží nám jako zdroj cenných surovin. A čím dříve tak uděláme, tím lépe.

Průvodní video k úkolu do výuky - Vzkaz (v) láhvi

Video přináší informace, jak s ohledem na životní prostředí máme správně zacházet s plastovými obaly, jak a proč je třídit a jak je to s jejich recyklací. Video vám poslouží i jako průvodní k aktuálnímu úkolu Vzkaz (v) láhvi.

Průvodní video k úkolu Bezpečný svět (s) baterií

Průvodní video k úkolu Bezpečný svět (s) baterií připomíná, kde všude se baterie nacházejí, a jak je správně používat a uchovávat, aby nám byly dobrým sluhou, ale ne špatným pánem. A samozřejmě v něm nezapomínáme ani na význam zodpovědné spotřeby, třídění a recyklace baterií.

Průvodní video k úkolu do výuky - Závody naruby - v hlavní roli vysloužilé elektro a baterie

Video přináší informace o šetrném využívání baterií a elektra. Tak, abychom je využívali smysluplně, zbytečně s nimi neplýtvali, a až jednou přeci jen dosáhnou konce své životnosti, bude pro ně recyklace zaslouženou odměnou za jejich dlouhou službu. Video vám poslouží i jako průvodní k úkolu Závody naruby.

Průvodní video k úkolu do výuky - Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilů na životní prostředí

Průvodní video k úkolu Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilů na životní prostředí vám pomůže zorientovat se v tématu a usnadní vám pak zpracování samotného zadání. Zadání najdete v části "úkoly do výuky".

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.