Novinky a aktuality

 • 04
  04

  Zachraňte vzácné opice, stačí vám starý mobil

  Nezisková organizace ASEKOL pořádá ve spolupráci se Zoo Ústí nad Labem projekt na záchranu indonéské džungle. Lidé mohou odevzdáním jednoho vysloužilého mobilního telefonu pozastavit devastaci tropických pralesů. Nejohroženějším druhem a "maskotem" projektu je opice kahau nosatý, které na tomto území hrozí v blízké době vyhynutí.  

 • 02
  04

  II. ročník projektu VĚNUJ MOBIL již zná své vítěze!

  Téměř 23. 000 odevzdaných mobilních telefonů a 420 zúčastněných škol. To je celková bilance II. ročníku projektu Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svu třídu, který vyhlásila v rámci projektu Recyklohraní společnost Asekol. Partnerem tohoto ročníku je společnost T-Mobile, která pro vítězné školy zrealizuje výlety, dle jejich vlastního výběru. Podívejte se na celou zprávu a zjistěte, kdo je vítězem!

 • 29
  03

  Pozvánka na akci Najdi si svůj červený kontejner

  Vážení účastníci projektu Recyklohraní, dovolujeme si Vás pozvat na zábavně - osvětovou akci Najdi si svůj červený kontejner. Cílem je opět zábavnou formou informovat žáky o potřebě sběru a ekologické likvidace vysloužilých elektrospotřebičů a zejména o červených stacionárních kontejnerech na drobné elektro.

 • 26
  03

  Pozvánka na výstavu Umění v recyklaci

  Od března 2012 je nově otevřena Galerie umění pro děti (GUD), ve které právě probíhá do 17. června 2012 výstava Umění v recyklaci. Projekt Recyklohraní je odborným partnerem této výstavy pro téma recyklace a vytvořilo speciální  informační panely, které jsou součástí expozice.

 • 20
  03

  Dárkové šeky pro vítěze Velké podzimní soutěže ve sběru elektrozařízení

  Vítězné školy z této soutěže si mohou své dárkové šeky prohlédnout a stáhnout zde. Použít je můžete k vystavení na Vašich webových stránkách nebo vyvěsit ve škole.

 • 12
  03

  Pohádková knížka Třídilka

  Projekt Pohádková knížka Třídilka vznikl v rámci společného projektu Středočeského kraje a autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s. na podporu třídění odpadů ve Středočeském kraji v roce 2012.

 • 05
  03

  Předávání dárkových šeků vítězům Velké podzimní soutěže ve sběru elektra

  Společnost Asekol se rozhodla zorganizovat sérii slavnostních předání dárkových šeků výhercům této soutěže. Předávání probíhá v rámci krajů s účastí Recyklohraní, zástupců společnosti Asekol a krajských zástupců. Zatím předání proběhlo ve třech krajích (Liberecký, Ústecký, Jihomoravský).

 • 09
  02

  Recyklohraní na Facebooku!

  Recyklohraní najdete nyní i na Facebooku, kde má svou vlastní profilovou stránku! Přidejte si nás mezi své oblíbené stránky a sdílejte s námi i dalšími účastníky programu Recyklohraní vaše zkušenosti a zážitky při plnění soutěžních úkolů i výsledky svého snažení. Máte zajímavé obrázky či fotky související s plněním úkolů? Ukažte je ostatním na naší stránce!

 • 07
  02

  Výsledky úkolu "Křížovka"

  Přinášíme vám výsledky posledního vyhlášeného úkolu s názvem "Křížovka". Do luštění se pustilo celkem 669 škol, kterým společnost Eko-Kom rozdala za jejich snahu 113 420 bodů. Přehled všech škol, která nám zaslaly splněný úkol najdete zde.Tajenku " ČERNÁ SKLÁDKA" jste vyřešili a následně ji ve vašem okolí našli a vyfotili téměř všichni, ale jen 372 školám se podařilo správně vyplnit celou křížovku. Měli jste ji právě vy vyplněnou správně? Podívejte se na řešení křížovky! 

 • 06
  02

  Vyhodnocení velké podzimní soutěže ve sběru elektrozařízení

  Vážení účastníci Recyklohraní, přinášíme vám výsledky velké podzimní soutěže ve sběru elektrozařízení, v rámci které odevzdalo 881 škol z celé ČR k zpětnému odběru a recyklaci celkem 439 532 kg elektrozařízení a společnost Asekol rozdala školám za jejich aktivitu více než 1,5 milionu bodů!

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.