Metodická podpora pro výuku > Předcházení vzniku odpadů

Po stopách Plýtváka potravinového - průvodní video k úkolu

Ve videu se zabýváme odpovědnou spotřebou potravin. Pojmenováváme, jaké jsou správné vzory chování pro nakupování, stravování a minimalizaci tvorby odpadů z potravin. Přinášíme také podněty, jak nebýt Plýtvákem potravinovým. 

Po stopách Plýtváka šatního - průvodní video k úkolu

Každý z nás můžeme svým životním stylem a správným nastavením hodnot přispět k tomu, že NEBUDEME OBLEČENÍM PLÝTVAT. A o tom je úkol Recyklohraní. Prostřednictvím hravých aktivit se staneme součástí pátrání po stopách Plýtváka šatního, kdy s žáky a studenty pojmenujeme nesprávné návyky a seznámíme se s jednoduchými způsoby, jak si oblečení pořizovat a využívat udržitelným způsobem. 

Velká kompostová výzva - 1. díl - Proč třídíme bioodpad a výhody kompostování

V prvním díle dvoudílného seriálu si žáci a studenti připomenou proč a jak správně třídit bioodpad a jaké jsou výhody kompostování. V druhém díle, který na tento navazuje, získají praktický návod, jak si takový malý kompost vyrobit.

Velká kompostová výzva - 2. díl - Zkuste si založit vlastní kompost

V druhém díle dvoudílné mini série o kompostování získají žáci a studenti praktický návod, jak si vyrobit vlastní malý kompost. V prvním díle se mohli seznámit s informacemi proč a jak správně třídit bioodpad a jaké jsou výhody kompostování.

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.