Metodická podpora pro výuku > Klimatická změna

Metodiky pro zařazení témat do výuky

> Publikace Klima se mění - a co my? vůbec poprvé v Česku, přináší tato publikace vědeckými výzkumy podložená doporučení pro rozvoj klimatického vzdělávání, zdůvodňuje jeho naléhavost, stanovuje cíle, načrtává obsahy. Je výsledkem pracovní skupiny zřízené Radou vlády pro udržitelný rozvoj ČR a je určena učitelům a ředitelům škol, lektorům a dalším vzdělavatelům, autorům učebnic a vzdělávacích materiálů, úředníkům a politikům. Ke stažení zde

> Atlas klimatické změny. Změny v atmosféře a rizika oteplování, v roce 2020 vydala Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno. Ke stažené zde.

Náměty pro vás

> Od neděle 7. května 2023 do soboty 13. května 2023 probíhá v rámci Mezinárodního týdne kompostování akce Nakopej si pytel. Více informací najdete na webu. Pokud se chcete zapojit, letáček s propagací akce je ke stažení zde. Základní doporučení, jak na bioodpad jsou přehledně zpracované v této infografice od společnosti CZ Biom - České sdružení pro biomasu.

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.