Znění úkolu

Práce s metodikou Ekoabeceda pro klima a výukovými scénáři

Milí pedagogové,

vyhlašujeme nový osvětový úkol, za který budeme školám, které se do jeho plnění zapojí, připisovat body na jejich školní konta do celoroční hry. Zadání však bude jiné, než na jaké jste zvyklí.

Dokončili jsme novou metodickou příručku pro pedagogy EKOABECEDA pro klima a k ní výukové scénáře – tři pro každou věkovou skupinu (a k nim vždy pracovní listy, hrací karty apod.). Chceme vás podpořit, abyste si tyhle nové materiály vyzkoušeli a zařadili je do výuky.

Naše zadáním tedy je: PRACOVAT s novou EKOABECEDOU pro klima a výukovými scénáři. Za odučený scénář, ke kterému vyplníte zpětnou vazbu, vám na vaše školní konta připíšeme 100 bodů. Pozn. tato extra porce bodů platí pro období do konce prosince 2022. Od nového roku bude odměna za odučený scénář standardních 50 bodů.

Všechny potřebné materiály najdete na našem webu v sekci EKOABECEDA:

  • Metodická příručka EKOABECEDA pro klima je zde
  • Scénáře seřazené podle věkových kategorií (MŠ, 1.st. ZŠ, 2. st ZŠ a SŠ) zde
  • Na webu pod scénáři jsou ještě formuláře zpětné vazby. V nich nám odpovíte na 4 až 6 otázek, které se váží k danému scénáři. Zejména nás zajímá, jak se vám s materiály pracovalo, a co nového se žáci a studenti naučili. Plus můžete vložit 2 fotografie.

Důležité upozornění: Dokumentaci ke splnění úkolu (odučený scénář Ekoabecedy pro klima) nevkládejte, jako dokumentacci k úkolu. Prosíme vyplňte nám krátkou zpětnou vazbu - formuláře jsou na webu pod scénáři Ekoabecedy. Za vyplnění a odeslání zpětné vazby vám automaticky připíšeme body.

K příručce a scénářům jsme navíc vytvořili seriál krátkých videí EKOABECEDA pro klima. Jde o deset tematicky laděných dílů (délka 4 až 6 minut), které vám pomohou snáze téma zprostředkovat žákům a studentům. Od 10.11. budou tato videa k dispizici na webu Recyklohraní - na hlavní stránce webu si najděte téma KLIMATICKÁ ZMĚNA a vyberete z nabídky VIDEA K TÉMATU. Přímý odkaz na videa je zde. Videa pro nás namluvil herec Petr Vacek a věříme, že se vám budou líbit.

Přejeme vám hezké dny a loučíme se citátem z EKOABECEDY pro klima:

„Pokud si myslíte, že jste příliš malí na to, abyste něco změnili, nikdy jste nebyli v posteli s komárem.“ Dalajláma.

Tak na to nezapomínejme, protože nikdo nejsme tak malý, abychom nemohli udělat něco pro naši planetu.

Váš tým Recyklohraní

Zadání pro jednotlivé stupně

Pomůcky

Potřebné pomůcky jsou vždy uvedeny u jednotlivých úkolů.

Postup

Po vypracování úkolů nám do Recyklohraní zašlete soubory uvedené v zadání pro daný stupeň.

V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese info@recyklohrani.cz nebo na telefonní lince Recyklohraní 739 280 887.

Zpět do archivu úkolů

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.