Výjezdní programy

Výjezdní programy ve školním roce 2017/2018

Lektorské programy jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Naši lektoři přijedou do vaší školy, zábavnou formou učí žáky a studenty základům správného třídění a recyklace odpadů.

Program Recyklace hrou je určen pro ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ.

Harmonogram pro školní rok 2017/2018:
- 5. - 14. září. 2017 - navštěbujeme školy v rámci projektu Recyklojízda - aktuálně na FB stránkách.
- 9. - 13. října. 2017 - Plzeňský kraj (za finanční podpory MŽP) OBSAZENO
- 30. října. - 3. listopadu 2017 - Jihočeský kraj (za finanční podpory MŽP)
- 6. - 10. listopadu 2017 - Plzeňský kraj (za finanční podpory MŽP)  - OBSAZENO 
- 13. - 16. listopadu 2017 - Jihočeský kraj (za finanční podpory MŽP)
- 4. - 22. prosince 2017 - Jihomoravský kraj (za finanční podpory KÚ Jihomoravského kraje) - OBSAZENO 
POZOR - 
- 15. - 26. ledna 2018 - hl. m. Praha - OBSAZENO
- 5. února  2. března 2018 - Středočeský kraj (za finanční podpory KÚ Středočeského kraje) - OBSAZENO
- 5. - 28. března 2018 - Královéhradecký kraj  (za finanční podpory KÚ Královéhradeckého kraje)
- 9. - 27. dubna 2018 - Liberecký kraj

(Kde se dá objevit zlato ve staré pračce? A proč dopřát starým spotřebičům a bateriím „žít svůj druhý život s novou tváří“? Hravou formou pomůžeme nalézt dětem odpovědi na tyto otázky a současně je naučíme základy třídění. V závěru hodiny budou určitě souhlasit, že recyklace se prostě vyplatí. Program je postaven pro jednu vyučovací hodinu v délce 45 minut, lektoři po dohodě se školou odučí 4 - 12 vyučovacích hodin v rámci jednoho dne.)

Program Recyklace očima mladých vědců je určen pro II. stupeň ZŠ a I. ročníky víceletých SŠ.

- do prosince 2017 je kapacita programu již rezervována. (Díky podpoře ze Státního fondu životního prostředí ČR navštíví naši lektoři celkem 44 velmi aktivních základních škol z  celé ČR za zvýhodněných podmínek, jako odměnu za jejich dlouhodobou aktivitu v Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.)
V případě zájmu o tento program napište na info@recyklohrani.cz, prověříme aktuálně dostupné termíny a zašleme Vám kalkulaci nákladů dle vašich požadavků.

("Badatelsky" orientovaná výuka probíhá "vědeckou" formou v terénu i v učebně a je ideální pro školy v přírodě, kurzy či projektové dny. Moduly Recyklace a VODA, Recyklace a PŮDA, Recyklace a VZDUCHNOVINKA modul Recyklace elektrospotřebičů. Program trvá 5 vyučovacích hodin pro 15 - 30 žáků.)

Program Hrátky s Asíkem a Batem je vhodný pro MŠ.

- přijímáme objednávky pro II. pololetí školního roku 2017/2018, V případě zájmu o tento program napište na info@recyklohrani.cz, prověříme aktuálně dostupné termíny a zašleme Vám kalkulaci nákladů dle vašich požadavků.
- duben 2018 - Středočeský kraj (za finanční podpory KÚ Středočeského kraje)

(Hravou formou divadelního 40 minutového představení s aktivním zapojením dětí do hry a plněním drobných úkolů učí děti vnímat pořádek ve svém okolí a základům nakládání s odpady či předcházení vzniku odpadů. Lektoři /dva současně v rámci jedné lekce/ odučí během dne 4 až 6 lekcí workshopu. Program je interaktivní, v úvodu sestává z divadelní scénky, děti jsou postupně vyzývány k osobní aktivitě – zapojení do příběhu a spolupráci s postavami příběhu žabákem Batem a ježkem Asíkem. Následuje část, kdy děti plní postupně jednoduché úkoly a rekapitulační závěr pro zopakování a ukotvení základních sdílených informací. Cílem lekce je ukázat dětem nesprávné a naopak potřebné způsoby nakládání s vysloužilými spotřebiči a bateriemi.)

Zpět
COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.