Výjezdní programy

Výjezdní programy ve školním roce 2021/2022

I ve školním roce 2021/2022 si u Recyklohraní budete moci objednat výjezdní lektorské programy. Přinášíme aktuální nabídku dosud potvrzených termínů. Pravděpodobně ji budeme v průběhu školního roku postupně ještě doplňovat.

Lektorské programy jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Naši lektoři přijedou do vaší školy, zábavnou formou učí žáky a studenty základům správného třídění a recyklace odpadů anebo předcházení vzniku odpadů. Základní informace o obsahu a termínech najdete níže. Případné dotazy rádi zodpovíme na našich kontaktech.

Program Recyklace hrou je určen pro ZŠ

Z náplně a zaměření programu Recyklace hrou: Kde se dá objevit zlato ve staré pračce? A proč dopřát starým spotřebičům a bateriím „žít svůj druhý život s novou tváří“? Hravou formou pomůžeme nalézt dětem odpovědi na tyto otázky a současně je naučíme základy třídění. V závěru hodiny budou určitě souhlasit, že recyklace má smysl. Program je postaven pro jednu vyučovací hodinu v délce 45 minut, lektoři po dohodě se školou odučí 4–12 vyučovacích hodin v rámci jednoho dne.

Harmonogram pro školní rok 2021/2022:

  • 6. – 14. září 2021 – Praha (s podporou Hl. m. Prahy)
  • 1. – 12. listopadu 2021 Královéhradecký kraj (s podporou KÚ Královéhradeckého kraje) OBSAZENO - KAPACITA NAPLNĚNA
  • 15. - 19. listopadu 2021 – Středočeský kraj (s podporou KÚ Středočeského kraje) OBSAZENO - KAPACITA NAPLNĚNA
  • 22. 11. – 3. prosince 2021 – Jihomoravský kraj (financuje KÚ Jihomoravského kraje) - OBSAZENO - KAPACITA NAPLNĚNA
  • 21.2. - 25. března 2022 - Královéhradecký kraj (s podporou KÚ Královéhradeckého kraje) - OBSAZENO - KAPACITA NAPLNĚNA

Program Recyklace očima mladých vědců je určen pro II. stupeň ZŠ a I. ročníky SŠ

Z náplně a zaměření programu Recyklace očima mladých vědců: Badatelsky orientovaná výuka probíhá "vědeckou" formou v terénu i v učebně a je ideální pro školy v přírodě, kurzy či projektové dny. Moduly Recyklace a VODA, Recyklace a PŮDA, Recyklace a VZDUCHRecyklace elektrospotřebičů. Program trvá 5 vyučovacích hodin pro 15–30 žáků.

  • 15. září – 26. října 2021 – Praha a Středočeský kraj (s podporou Prahy a KÚ Středočeského kraje) OBSAZENO - KAPACITA NAPLNĚNA
  • 4. dubna – 17. června 2022 – Celá ČR (s dotací SFŽP)

Program Recyklohrátky se zvířátky je vhodný pro MŠ

Z náplně a zaměření programu: Hravou formou divadelního 45minutového představení s aktivním zapojením dětí do hry a plněním drobných úkolů učí děti vnímat pořádek ve svém okolí a základům nakládání s odpady či předcházení vzniku odpadů. Lektoři (dva současně v rámci jedné lekce) odučí během dne 2 lekce workshopu. Program je interaktivní, v úvodu sestává z divadelní scénky, děti jsou postupně vyzývány k osobní aktivitě – zapojení do příběhu a spolupráci s postavami příběhu žabákem Batem a ježkem Asíkem. Následuje část, kdy děti plní postupně jednoduché úkoly a rekapitulační závěr pro zopakování a ukotvení základních sdílených informací. Cílem lekce je ukázat dětem nesprávné, a naopak potřebné způsoby nakládání s vysloužilými spotřebiči a bateriemi.

  • listopad a prosinec 2021 – Praha, Středočeský kraj a Královéhradecký (s podporou KÚ Středočeského a Královéhradeckého kraje a Hl. m. Prahy) - OBSAZENO - KAPACITA NAPLNĚNA
  • leden a únor 2022 - dle dohody a zájmu škol za nedotovanou cenu

Program EKOABECEDA – Umíme žít bez odpadů?

Jedná se o odpolední workshop pro pedagogický sbor školy

Popis: V rámci cca 3 vyučovacích hodin účastníci získají základní informace k tématu předcházení vzniku odpadu (PVO) z pohledu jednotlivce i školy. Prakticky se seznámí také s možnostmi zapojování PVO do vzdělávacích aktivit na různých stupních škol. Cílem je také motivovat ke spolupráci na EVVO výchově pedagogický sbor školy a usnadnit tak roli EVVO koordinátora. Po společném teoretickém úvodu se pedagogové rozdělí do dvou skupin podle věku žáků: a) MŠ a I. stupeň ZŠ; b) II. stupeň ZŠ a SŠ a aktivně pracují s již existujícím metodickým materiálem EKOABECEDA – umíme žít bez odpadů? Ten obsahuje lektorskou příručku a sérii 20 vzorových scénářů výukových lekcí pro jednotlivé věkové kategorie od MŠ po SŠ. Účastníci workshopu diskutují o dalších možnostech zapojování tématu předcházení vzniku odpadů do vzdělávacích aktivit dané věkové kategorie, potažmo do běžného života školy i jednotlivých žáků. Program je vhodný pro cca 25 – 30 účastníků, je tedy možná i dohoda dvou blízkých školských zařízení pro realizaci v jednom termínu.

Pozn. Zatím bez konkrétních termínů.

 

Zpět

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.