Novinky a aktuality

Do konce ledna probíhá kampaň. Sbírejte mobily a pojeďte do science centra!

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět spolu s neziskovou společností Remobil vyhlašuje sběrovou kampaň se soutěží Starý mobil pro Remobil. Probíhá od 15. 12. 2022 do konce ledna 2023. Dvě školy, které vyberou nejvíce mobilních telefonů v přepočtu na žáka školy, vyhrají pro třídní kolektiv návštěvu science centra, včetně dopravy.

 

Všechny školy, které si během kampaně objednají svoz vybraných použitých mobilních telefonů zároveň obdrží extra porci bodů do celoroční hry s Recyklohraním. 

Jak se zapojit

  • Informujte o vyhlášení soutěže své žáky a studenty, využít můžete i plakátek – ke stažení je zde.
  • Objednáním svozu minimálně 20 ks mobilních telefonů v termínu od 15. 12. 2022 do 31. 1. 2023. : Mimo kampaň požadujeme pro objednávku svozu minimálně 40 ks mobilních telefonů, v rámci této kampaně však stačí jen 20 ks.

Co získáte?

  • 2 školy s nejvyšším množstvím sebraných mobilních telefonů v přepočtu na žáka získají pro jednu třídu návštěvu Techmania Science Centra v Plzni, včetně dopravy. V případě, že uspěje škola ze vzdálenějšího regionu, alternativě vybereme obdobné science centrum v dostupné vzdálenosti.
  • V rámci sběrové kampaně získají všechny zapojené školy za jeden vybraný mobil 5 bodů (mimo kampaň jsou to 3 body), které se jim započítají na školní konto a zahrnou do celoroční hry.  

 Jak objednáte svoz

  1. Mobilní telefony sbírejte odděleně od ostatního elektra a uchovávejte je mimo dosah žáků a studentů školy. Můžete je odevzdat včetně baterií a nabíječek, ale není to podmínka. Můžete je vybírat do sběrového boxu dodaného Remobilem.
  2. Od 15. 12 2022 do 31. 1. 2023 je možné objednávat svoz nasbíraných mobilních telefonů v rámci kampaně (min. 20 ks).
  3. Instrukce pro objednání svozu jsou k dispozici zde.

Vyhodnocení

Kritériem pro vyhodnocení výherců výletu bude přepočet sesbíraných mobilních telefonů na žáka školy

Upozornění: Pro přepočet mobilů odevzdaných na jednoho žáka školy bude počítáno s minimálním počtem 15 žáků školy.

  • 1x návštěva science centra, vč. dopravy, pro jednu třídu – dle pořadí bez rozdílu velikosti školy
  • 1x návštěva science centra, vč. dopravy, pro jednu třídu – dle pořadí škol s počtem žáků nad 300

Výsledky soutěže budou vyhlášeny do konce března 2023.

Přejeme Vám úspěšný "lov" mobilních telefonů a pokud byste si chtěli připomenout význam třídění a recyklace mobilů, pak vám vřele doporučujeme náš starší osvětový úkol Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilů na životní prostředí, pak zadání najdete na našem webu zde, stejně tak na web u najdete link na tematické video

Váš tým Recyklohraní.

 

Zpět

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.