Novinky a aktuality

 • 09
  12

  Vyhlásili jsme letošní druhý úkol: Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilních telefonů na životní prostředí

  Pojďte s námi popustit uzdu fantazie a v druhém úkolu letošního školního roku s námi nahlédněte na problematiku výroby, využívání, šetrné spotřeby a recyklace mobilních telefonů trochu jinak. Vypracovaná zadání můžete posílat až do konce února.

 • 07
  12

  Ze škol nám přišlo 144 splněných „vodních“ úkolů. Klobouk dolů, že jste se zapojovali i v době uzavřených škol

  Letošní první úkol nesl název Velké pátrání aneb Na stopě vody ve vaší sklenici. Žáci a studenti měli za úkol vytvořit vodárenské schéma. Ze škol nám přišlo 144 prací. Odborná porota z nich nyní v každé kategorii vybere 5 nejzdařilejších – ty obdrží odměnu. 

 • 30
  11

  Svozy pro podzimní sběrovou kampaň objednávejte do 7. prosince 2020

  Sledujeme, jak se postupně vracíte do škol a zahajujete prezenční výuku. Myslíme na vás, abyste vše bez větších problémů zvládli. Dovolte nám, abychom vás také informovali, že svozy pro Podzimní kampaň ve sběru baterií a elektra se soutěží můžete objednávat do pondělí 7. prosince 2020.

 • 26
  10

  Recyklace očima mladého vědce s podporou SFŽP, jako odměna pro nejaktivnější školy

  Rádi bychom se s vámi podělili o příznivou zprávu. Lektorskému programu Recyklace očima mladého vědce byla potvrzena finanční dotace ze Státního fondu životního prostředí. To nám umožňuje odměnit 4 nejaktivnější základní školy (s 2. stupněm) tímto lektorským programem zcela zdarma.

 • 16
  10

  Prodlužujeme podzimní termíny, abyste měli dostatek času se zapojit

  Covid nás může přibrzdit, ale zastavit ne:-). Proto jsme se vzhledem k současné situaci, kdy jsou na několik týdnů uzavřené základní a střední školy, v Recyklohraní rozhodli prodloužit podzimní termíny, abyste měli dostatek času se zapojit. Budou-li to okolnosti vyžadovat, jsme připraveni znovu reagovat.

 • 04
  10

  Vyhlašujeme podzimní sběrovou kampaň se soutěží! Potrvá od 14. října do 30. listopadu

  Tradiční podzimní kampaň se soutěží ve sběru elektrospotřebičů a baterií se uskuteční v období od 14. 10. do 30. 11. 2020. Vyhlašují ji společnosti ELEKTROWIN a ECOBAT a děje se tak v den, kdy slavíme Mezinárodní den elektroodpadu, který letos připadá právě na středu 14. října. Vítězné školy v každém kraji získají poukázky na nákup v řetězci prodejen Kaufland.

 • 21
  09

  První letošní úkol přinese nové téma voda a odměny za nejzdařilejší práce

  S novým školním rokem zařazujeme do tematického záběru Recyklohraní nové téma, kterým je šetrná spotřeba vody. Je to pro nás velká výzva – chceme se věnovat tomu, jak k ochraně vody může přispět každý z nás, včetně školáčků od mateřinek přes základky až po studenty středních škol. Prodlouženo do konce listopadu.

 • 07
  09

  Nové pokyny pro svozy elektrozařízení ve školním roce 2020/2021

  Dovolujeme si vás informovat, že počínaje školním rokem 2020/2021 dochází k úpravě pokynů, které se týkají objednávání a svozů elektrozařízení ze škol v programu Recyklohraní. Věnujte prosím pozornost následujícím řádkům a postupujte podle nich.

 • 25
  08

  Nový školní rok s Recyklohraním

  S novým školním rokem startuje už 13. ročník programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Předcházející, dvanáctý, byl pro nás všechny výjimečný – plný změn a výzev. S odstupem času však vidíme, že nám pomohl růst. A i díky tomu pro vás máme připraveny nejen témata a aktivity, na které jste zvyklí, ale i něco nového.

 • 24
  08

  Letos se můžete těšit na 5 osvětových úkolů

  Přejeme vám, aby nadcházející školní rok byl pro vás pohodový, ale zároveň i inspirativní a obohacující. V Recyklohraní se budeme snažit, abychom k tomu přispěli. Mimo jiné pro vás připravujeme oblíbené osvětové úkoly – letos jich bude pět. A novinka! Zařazujeme téma šetrná spotřeba vody.

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.