Znění úkolu

Bezpečný svět (s) baterií

Milí přátelé,

baterie nám ulehčují a zpříjemňují život už více než dvě století a jejich význam roste. Nemáme na mysli jen tužkové či knoflíkové baterie v elektrospotřebičích běžného využití, jako jsou například kuchyňské či osobní váhy, ovladače, kapesní baterky, meteostanice nebo kartáčky na zuby. Baterie stále častěji pohánějí nejrůznější dopravní prostředky a najdeme je také ve výpočetní a komunikační technice – tedy v noteboocích, tabletech, sportovních hodinkách nebo mobilech.

Určitě nám dáte za pravdu, že baterie – tihle šikovní pomocníci – si zaslouží naši pozornost, a proto aktuální úkol s Recyklohraním věnujeme právě jim. Zaměříme se na to, kde všude se baterie nacházejí – uděláme si takovou malou inventuru. Budeme se rovněž věnovat tomu, jak baterie používat a uchovávat, aby nám byly dobrým sluhou, ale ne špatným pánem. Připomeneme si také význam jejich třídění a recyklace.

Pro žáky a studenty jsme připravili tematický pracovní list, jehož cílem je připomenout, kde všude baterie používáme a kolik jich máme doma v běžné domácnosti.

Úkol vám také dává prostor pro práci s informacemi a tvorbu prezentací nebo vytvoření plakátu. Abychom vám téma a úkol snáze přiblížili, připravili jsme k němu instruktážní video. K dispozici je zde.

Jako vždy jsme zadání pro žáky mateřských škol a nižších ročníků ZŠ zjednodušili, aby ho zvládly i menší děti a aby i ony díky hravému úkolu získaly nové poznatky.

Spolu s partnerem úkolu, kolektivním systémem ECOBAT, se moc těšíme na fotografie a zpětnou vazbu, jak jste si s dětmi hru a samotný úkol užili a co zajímavého jste se dozvěděli.

Váš tým Recyklohraní

 

Zadání pro jednotlivé stupně

Pomůcky

Potřebné pomůcky jsou vždy uvedeny u jednotlivých úkolů.

Postup

Po vypracování úkolů nám do Recyklohraní zašlete soubory uvedené v zadání pro daný stupeň.

V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese info@recyklohrani.cz nebo na telefonní lince Recyklohraní 739 280 887.

Zpět do seznamu úkolů

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.