Znění úkolu

Recyklovaná šipkovaná

Vážení přátelé,

znáte hru na šipkovanou? Určitě ano. Myslíme tu zábavu pro děti, která se hraje venku v přírodě a soutěžící při ní postupují podle šipek a na stanovištích plní úkoly. A právě k takové hře bychom vás rádi vyzvali ve čtvrtém osvětovém úkolu letošního školního roku. Nebyli bychom však Recyklohraní, kdybychom vám do ní nezakomponovali recyklační téma :-).

A jsme u samotného zadání! Vaším úkolem bude připravit a zahrát si hru, kterou jsme nazvali Recyklovaná šipkovaná. Princip je podobný, jako u tradiční šipkované. Základní podmínkou však je, že úkoly, které budou žáci nebo studenti plnit, budou zaměřené na sběr a recyklaci elektrospotřebičů a baterií a dále také na předcházení vzniku odpadů.

Jen na vás bude záležet, zda využijete námi navrženou jednoduchou formu hry, nebo zapojíte kreativitu žáků a vymyslíte si svou vlastní verzi. Tvořivosti se meze nekladou – žáci se mohou realizovat při přípravě šipek, vymýšlení úkolů, při formulaci otázek nebo způsobu vyhodnocení. Pokud by vám počasí nepřálo, místo venkovního prostředí si šipkovanou můžete zahrát přímo ve škole.

A ještě jeden tip! Moc hezké by bylo, kdyby starší žáci připravili Recyklovanou šipkovanou pro své mladší kamarády na prvním stupni nebo v blízké mateřské škole.

Spolu s partnery úkolu, kolektivními systémy ELEKTROWIN a ECOBAT, se moc se těšíme na fotografie a zpětnou vazbu, jak jste si s dětmi šipkovanou užili. Společně podpořme to, co řekl spisovatel Jack London: Smysl hry není ve vítězství, ale ve hře samé

Váš tým Recyklohraní

Zadání pro jednotlivé stupně

Pomůcky

Potřebné pomůcky jsou vždy uvedeny u jednotlivých úkolů.

Postup

Po vypracování úkolů nám do Recyklohraní zašlete soubory uvedené v zadání pro daný stupeň.

V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese info@recyklohrani.cz nebo na telefonní lince Recyklohraní 739 280 887.

Zpět do archivu úkolů