Znění úkolu

Bonusový úkol k výstavě OD VĚKU SLOUŽÍM ČLOVĚKU

Výstava OD VĚKU SLOUŽÍM ČLOVĚKU představuje historický vývoj obalů na potraviny a stále pokračující snahu lidstva o jejich objemovou minimalizaci a zároveň maximalizaci jejich funkcí. Výstava zahrnuje osm částí: Ochrana, Přeprava, Tvar a účel, Informace, Vývoj obalů a použitých materiálů, Recyklace, Vesmír a Svět bez obalů. Najdete na ní nejen různé druhy obalů z různých období dějin, ale také ukázky obalů potravin, které používají kosmonauti ve vesmíru.

Výstava je pořádána s cílem propagace třídění a recyklace obalů. Je určena žákům základních a středních škol, jejich učitelům a rodinám s dětmi. Výstava je integrální součástí školního vzdělávacího programu Tonda Obal společnosti EKO-KOM a je vhodným doplňkem programů EVVO.

Expozice je pro veřejnost otevřena v budově Národního zemědělského muzea (NZM), Kostelní 44, Praha 7 ve třetím patře vždy od úterý do neděle mezi 09:00 – 17:00 hod. 

Pro školy registrované v projektu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět máme připraven pracovní list a metodický list (ke stažení v sekci Materiály ke stažení - OD VĚKU SLOUŽÍM ČLOVĚKU, kde lze stáhnout i pozvánku s veškerými informacemi k výstavě). Je určen pro práci ve škole po návštěvě expozice a jeho cílem je ověřit, co si žáci/studenti z výstavy zapamatovali. Jeden vyplněný metodický list + alespoň 3 fotografie Vašich žáků z výstavy v NZM nám zasílejte na mailovou adresu info@recyklohrani.cz (max. velikost přílohy 2 MB), odměnou Vám bude 100 bodů do soutěže. (Pozor! Škola může získat max. 100 bodů bez ohledu na počet tříd, které navštíví výstavu.) Uvítáme i Vaše dojmy či připomínky zaslané mailem nebo diskutované na www.facebook.com/recyklohrani.

Zpět do archivu úkolů

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.