Novinky a aktuality

Nový úkol je tu! Hledáme v něm cesty, jak léčit českou krajinu

V novém úkolu zapátráme, jaký vliv na proměnu české krajiny mají klimatická změna a nerozvážné hospodaření nás lidí. Chceme však především hledat cestu, jak se poučit z chyb předchozích generací, a pokusit se vrátit naši krajinu zpět do lepší kondice.

Nejprve vyzveme žáky a studenty, aby se zamysleli, vyhledali informace a pojmenovali, jak se česká krajina mění, jak můžeme tyto změny zastavit či zpomalit a připravit se na ty změny, které jsou neodvratné. Budeme se také věnovat vyhynulým a ohroženým živočichům a rostlinám a zapojíme přitom kritické myšlení. Připravili jsme rovněž aktivitu venku, která podporuje místně zakotvené učení. Budete moci využít pracovní listy a s dětmi se pustit do tvorby prezentací, videí nebo článků.

Největší radost nám však uděláte, když vymyslíte konkrétní školní či třídní miniprojekt, jak krajině ve vašem okolí pomoci. Může jít již o konkrétní realizaci (např. vysadíte strom, vyrobíte hmyzí hotel, budku pro ptáky nebo vybudujete školní kompost), ale stejně tak jen o myšlenku či námět, který s žáky nebo studenty rozpracujete a do jeho realizace se pustíte třeba někdy v budoucnu. Je nám však jasné, že ne ve všech školách budete mít kapacitu na to, abyste se do svého projektu pustili. Rozumíme tomu a vůbec nevadí, když si z nabídky našich aktivit vyberete jen ty základní, u kterých víte, že je zvládnete zařadit do výuky. Nemusíte plnit všechny :-).

Pro MŠ a nižší ročníky ZŠ jsme už tradičně zadání upravili tak, aby ho mohly plnit i mladší děti.

Zadání úkolu pro jednotlivé věkové kategorie žáků a studentů najdete jako vždy na našem webu v sekci Aktuální úkoly. Za jeho splnění vám připíšeme 250 bodů do Celoroční hry s Recyklohraním.

Řadu informací k tématu najdete v části B tohoto dokumentu (Obecné informace k úkolu). Využít můžete také krátké video s názvem Recyklohraní – Pojďme léčit českou krajinu.

Spolu s partnerem úkolu, vodárenskými společnostmi ze skupiny Veolia, se moc těšíme na fotografie a zpětnou vazbu, jak jste si s dětmi úkol užili a co nového jste se dozvěděli. 

Váš tým Recyklohraní

Zpět

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.