Novinky a aktuality

PŘESUNUTO - na pondělí 29. 5. 2023 - webinář - Jak se mění svět baterií?

Srdečně vás zveme na webinář s názvem Jak se mění svět baterií. Z důvodu zdravotní indispozice lektora přesunujeme webinář na pondělí 29.května 2023 od 15:30 do 17:00 hodin. Původní termín 15. května 2023 je zrušen.

Tento webinář se vám také může tematicky hodit k doplnění informací k zadání právě probíhajícího osvětového úkolu Bezpečný svět (s) baterií.

Na online seminář v novém termínu 29. května 20213 se můžete registrovat zde. Akce bude probíhat prostřednictvím platformy MS Teams, link vám zašleme emailem spolu s potvrzením účasti.

Přednášející: RNDr. Petr Kratochvíl, ředitel neziskové společnosti ECOBAT, která se zabývá zpětným odběrem a recyklací baterií a akumulátorů. Zároveň je dlouhodobým partnerem programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

Obsahové zaměření webináře:

  • Přednáška bude zaměřena na změny v oblasti sortimentu elektrických baterií a akumulátorů používaných v domácnostech za posledních 15 let.
  • Zvláště se budeme věnovat rozvoji malé i velké elektromobility.
  • Upozorníme na vzrůstající význam sběru a recyklace s ohledem na získávání tzv. kritických surovin.
  • Poskytneme informace k bezpečnému nakládání s lithiovými bateriemi.

V případě dotazů nás můžete také kontaktovat na tel. 739 280 887 nebo na info@recyklohrani.cz.

Jako vždy vám o účasti na webináři vystavíme osvědčení.

Webinář je součástí projektu EKOUČITEL pro vzdělávání pedagogů spolufinancovaného SFŽP ČR – NPŽP – 1/2021_6.1.A projekt č. 1210100048. Pro pedagogy ze škol zapojených do programu Recyklohraní je webinář ZDARMA.

Váš tým Recyklohraní

.............

Aktuálně v Recyklohraní:

  • Aktuální osvětový úkol má název Bezpečný svět (s) baterií. Zadání pro jednotlivé věkové kategorie najdete zde. Plnit ho můžete do konce června 2023.
  • Zveme vás na výjezdní vzdělávací akci pro pedagogy EVVO, kterou Recyklohraní pořádá 15.-16. června 2023 v Hradci Králové. Tématem bude udržitelná móda, třídění a recyklace textilu. Přihlásit se můžete prostřednictvím tohoto odkazu
  • Rámcový přehled plánovaných aktivit pro I. i II. pololetí je níže. V pdf souboru je k dispozici zde.
  • Od neděle 7. května 2023 do soboty 13. května 2023 probíhá v rámci Mezinárodního týdne kompostování akce Nakopej si pytel. Více informací najdete na webu. Pokud se chcete zapojit, letáček s propagací akce je ke stažení zde. Základní doporučení, jak na bioodpad jsou přehledně zpracované v této infografice od společnosti CZ Biom - České sdružení pro biomasu.
Zpět

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.