Novinky a aktuality

Pozvánka na webinář - Výhody i úskalí recyklace PET lahví & zařazení ve výuce

Srdečně vás zveme na webinář pro pedagogy s názvem "Výhody i úskalí recyklace PET lahví" pro snadnější zařazení tématu do výuky. Uskuteční se ve středu 21. září 2022, od 15:30 do 17:00 hod. prostřednictvím platformy MS Teams.

 

Na online seminář se můžete registrovat zde. Akce bude probíhat prostřednictvím platformy MS Teams, link vám zašleme emailem spolu s potvrzením účasti.

Tematicky je webinář zaměřen především na pedagogy 2. stupňů ZŠ a SŠ, ale věříme, že podnětné informace při něm získají i pedagogové vyučující mladší žáky.

Program webináře:

  • Představení nového úkolu Recyklohraní Vzkaz (v) láhvi, Hana Ansorgová, ředitelka Recyklohraní, o.p.s.
  • Recyklace PET lahví, její výhody i úskalí a nejnovější okolnosti, Jan Daňsa, ředitel české pobočky společnosti Alpla, světového výrobce plastových obalů
  • Dozvíte se také: Jak se z vytříděných PET lahví vyrábí nové PETky, nebo-li co obnáší proces bottle-to-bottle recyklace? Proč je důležité již na začátku řešit design obalu s ohledem na jeho budoucí recyklaci? Proč není downcycling až tak udržitelnou formou zpracování odpadu?

V případě dotazů nás můžete také kontaktovat na tel. 739 280 887 nebo na info@recyklohrani.cz.

Webinář proběhne ve spolupráci projektem Replastuj.cz. Zároveň je součástí projektu EKOUČITEL pro vzdělávání pedagogů spolufinancovaného SFŽP ČR – NPŽP – 1/2021_6.1.B projekt č. 1210100048.
Pro pedagogy ze škol zapojených do programu Recyklohraní je webinář ZDARMA.

Jako obvykle bude prostor pro Vaše dotazy. O účasti na webináři vám vystavíme osvědčení.

Zpět

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.