Novinky a aktuality

Informace ke sběru elektra, baterií, tonerů a mobilů ve školním roce 2022/2023

Také ve školním roce 2022/2023 se budete moci zapojit do sběrových aktivit. Přinášíme informace o plánovaných sběrových kampaní a systému objednávek a svozů vysloužilých elektrospotřebičů, baterií, mobilních telefonů a tonerů do tiskáren. 

Objednávky a svozy vysloužilých elektrospotřebičů budete moci objednávat v době podzimní kampaně (15. 9. – 20. 10. 2022) a jarní kampaně (březen 2023).

POZOR – jak už víte, tak jako v posledních dvou letech, svozy malého elektra bude možné objednat pouze v době kampaní.  Věříme, že se vám podaří místní školní sběry dobře naplánovat, včas objednat svozy a vše půjde hladce. Výjimkou jsou případy, kdy půjde o vyřazení většího množství elektrozařízení z majetku školy, jejichž svoz pro vás po domluvě zajistíme i mimo termíny kampaní.

Objednávky a svozy baterií

Důležité upozornění se týká baterií – vzhledem k omezením na straně našeho sběrového partnera budou v I. pololetí školního roku pozastaveny svozy baterií ze škol. Prosím, počítejte s tím při vašich sběrových aktivitách – proto baterie prozatím nesbírejte, aby se vám zbytečně nehromadily ve škole. Doporučujeme uložit sběrný box do zázemí školy. Případně nasměrujte rodiče na jiná sběrná místa – najdete je například na www.kamsnim.cz.

Objednávky a svozy mobilních telefonů

Poznamenejte si také termín sběrové kampaně Starý mobil pro Remobil se soutěží o výlet do science centrauskuteční se od poloviny prosince do konce ledna.

Svozy mobilních telefonů budete moci objednávat také průběžně – tedy od konce srpna až do začátku června, ale jen za objednávky uskutečněné v době kampaně získáte extra porci bodů a budete moci usilovat o hlavní výhru. Bližší informace ke kampani vám včas zašleme.

Objednávky a svozy tonerů a náplní do tiskáren

Náplně a tonery do tiskáren můžete objednávat po dobu téměř celého školního roku - tedy od konce srpna až do začátku června (termín upřesníme). Kolektivní systém Cart4Future, se kterými spolupracujeme, pro vás zajistí svozy průběžně, tak jak je budete objednávat. V případě tonerů budeme moc rádi, když si připomenete naše doporučení ohledně pořizování tonerů z hlediska jejich recyklovatelnosti a dopadu na životní prostředí – zde.

Za sběr body a šance na odměny

Tak jako v minulém roce vyhlašujeme celoroční hru. Za sebrané elektro, tonery nebo mobily budou školy od Recyklohraní získávat body. Stejně tak budou moci získat body za plnění osvětových úkolů. Počet získaných bodů se promítne do pořadí školy v žebříčku celoroční hry. Školy, které se k 15. 5. 2023 v žebříčku umístí na 1. až 400. místě, získají odměnu.

Věříme, že odměny a dobré umístění ve srovnání s ostatními školami budou příjemnou motivací.

Velmi si vážíme, že školy zapojené do Recyklohraní sběrem vysloužilého elektra, mobilních telefonů, baterií a tonerů do tiskáren přispívají k ochraně životního prostředí. Děkujeme vám za váš čas a energii, který této smysluplné činnosti věnujete.

Těšíme se na další spolupráci. 

Váš tým Recyklohraní

 

 

Zpět

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.