Novinky a aktuality

 • 01
  06

  Svozy můžete objednávat už jen do 11. června

  Dovolujeme si vás upozornit, že termín pro poslední objednávky svozů baterií, mobilních telefonů a tonerů do tiskáren v letošním školním roce je 11. června 2021. Jedině tak vám můžeme garantovat, že svozy proběhnou ještě před začátkem prázdnin.

 • 26
  05

  Žáci a studenti vymýšleli reklamní kampaně zaměřené na snižování spotřeby vody

  Při plnění třetího letošního úkolu se se žáci a studenti proměnili v reklamní tvůrce a vymýšleli reklamní kampaně, které lidem napoví, jak se k vodě chovat ohleduplně a snížit její spotřebu, ať už doma nebo ve škole. Porota mezi nimi vybrala 20 nejzdařilejších prací. Školy, které je vytvořily, obdrží odměnu.

 • 18
  05

  Téměř 8,5 tuny baterií zamířily v březnu díky školám na recyklaci

  Do jarní kampaně se soutěží zaměřené na sběr baterií se zapojilo 178 škol a dohromady k recyklaci odevzdaly 8 498 kg použitých baterií. Nejaktivnější byli žáci ze ZŠ Vápno v Pardubickém kraji, kteří vybrali 467 kg baterií, což je v přepočtu 12,62 kg baterií na žáka.

 • 06
  05

  Recyklohraní zve pedagogy z MŠ na webinář k představení nové EKOABECEDY

  V Recyklohraní jsme pro pedagogy připravili novou metodickou příručku EKOABECEDA aneb Buďme k vodě šetrní a k tomu výukové scénáře plné písniček, her a pokusů. Zveme vás nyní na webinář, při kterém vám chceme novou EKOABECEDU představit. Pro učitele z MŠ se uskuteční v úterý 18. května od 17:30 hodin.  

 • 30
  04

  Kompost nad zlato! Recyklohraní se připojuje k Mezinárodnímu týdnu kompostování

  Recyklohraní se aktivně připojuje k Mezinárodnímu týdnu kompostování, který v letošním roce probíhá od 2. - 8. května. Pojďte si spolu s námi připomenout, proč roste význam kompostování, a jak se můžeme zapojit také ve školách.

 • 25
  04

  Průzkum ukázal, že děti dobře ví, co nepatří do dřezu nebo toalety a jak šetřit pitnou vodou

  Devět z deseti dětí školou povinných ví, že do dřezu, umyvadla a WC se nemají splachovat zbytky jídla, olej, hygienické potřeby, chemikálie, barvy nebo léky, protože to může způsobovat ucpávání potrubí a ohrožení systému čištění odpadní vody. Děti mají také dobré povědomí o tom, jak zbytečně jí neplýtvat pitnou vodou.  

 • 22
  04

  Dárek ke Dni Země: Školy předaly na recyklaci 30,4 tun drobného elektra

  Celkem 237 škol se v březnu zapojilo do Jarní sběrové kampaně se soutěží a společně odevzdaly 30,4 tun drobného elektra. Výsledky soutěže zveřejňujeme symbolicky v Den Země, kdy si celosvětově připomínáme význam ochrany životního prostředí.

 • 19
  04

  V soutěži Starý mobil pro Remobil školy vybraly 8 752 a ulovily 125 mamutů

  Sběrové kampaně Starý mobil pro Remobil se od ledna do konce března zúčastnilo 92 škol, které dohromady na recyklaci předaly 8 752 mobilních telefonů. V absolutním pořadí byla nejúspěšnější ZŠ a MŠ Lesnice v Olomouckém kraji, mezi většími školami s více než 300 žáky obsadila první místo ZŠ Pasířská z Jablonce nad Nisou.

 • 16
  03

  Průzkum – co vědí děti o šetrné spotřebě vody. Prosíme vás o zapojení žáků a studentů

  V rámci školního vzdělávacího programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět jsme připravili průzkum, který mapuje povědomí žáků základních škol a studentů středních škol o šetrné spotřebě vody. Prosíme vás, pedagogy, abyste nám pomohli nasdílet dotazník mezi děti a získat jejich odpovědi.

 • 08
  03

  Osvětové úkoly Recyklohraní i pro distanční výuku – voda a mobily

  Dva naše aktuální osvětové úkoly jsme převedli do podoby, kdy je budete moci vašim žákům snadno prezentovat a zadat i při distanční výuce. Konkrétně se jedná o úkoly Vymyslete reklamní kampaň, která lidem napoví, jak snížit spotřebu vody, a Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilních telefonů na životní prostředí.