Novinky a aktuality

 • 03
  03

  Oceněné fotoreportáže "Krok za krokem"

  Úkol, ve kterém jste „Krok za krokem“, hledali sběrné červené kontejnery společnosti ASEKOL na použitá drobná elektrozařízení, vás podle ohlasů velmi bavil. V rámci bonusové soutěže jsme vybrali v každém kraji jednu nejzajímavější fotoreportáž, za kterou dostala škola 500 bodů. 

 • 23
  02

  Mapy "Krok za krokem"

  Zasloužené body za mapy V úkolu s názvem „Krok za krokem“, který jsme připravili ve spolupráci se společností ASEKOL jsme tentokrát „vyhnali“ účastníky ze školních lavic pátrat do terénu.  

 • 21
  02

  Projevte svoji kreativitu a dejte novou šanci druhotným surovinám!

  Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo pro základní a střední školy a učiliště 2. ročník soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“. Cílem je ocenit inspirativní projekty a cesty k šetrnému nakládání se zdroji.  Prvních 100 škol, které se do soutěže zaregistrují, získá na svůj účet v projektu Recyklohraní 400 bodů.  

 • 10
  02

  Jak si výhodně poradit s prázdnými tonery a cartridgemi

  Počítačové tiskárny jsou neodmyslitelnou součástí školního vybavení a občas vyvstává otázka – co s jejich náplní, když doslouží. Každý rok totiž končí na skládkách s nebezpečným odpadem zhruba 500 milionů cartridgí a tonerů. Připomínáme Vám proto jednoduchý a ekologický způsob recyklace použitých cartridgí a tonerů prostřednictvím Recyklohraní a společnosti Cart4Future, za nějž můžete získat zajímavou 20% slevu při nákupu v e-shopu www.dumtoneru.cz.  

 • 09
  02

  Vyhodnocení Podzimní sběrové kampaně drobného elektra 2017

  Podzimní sběrová kampaň trvala od 24. 8. do 15. 11. 2017. Do sběru baterií se zapojilo celkem 955 školských zařízení a sesbíralo se tak dohromady 54,38 tun baterií. V průměru na jednu zapojenou školu to činí 55,9 kg. 763 škol se zúčastnilo sběru vysloužilého elektrozařízení. Celkem ho bylo svezeno více než 89 tun.

 • 09
  02

  Výsledky Podzimního sběru baterií 2017-Skokan roku

  Podzimní sběrová kampaň trvala od 24. 8. do 15. 11. 2017. Do sběru baterií se zapojilo celkem 955 školských zařízení a sesbíralo se tak dohromady 54,38 tun baterií. V průměru na jednu zapojenou školu to činí 55,9 kg. 763 škol se zúčastnilo sběru vysloužilého elektrozařízení. Celkem ho bylo svezeno více než 89 tun.

 • 07
  02

  Krok za krokem v cíli

  Téměř 400 škol se zapojilo do úkolu Recyklohraní s názvem „Krok za krokem“. Doslova krok za krokem jste v něm ve svém nejbližším okolí hledali červené kontejnery společnosti ASEKOL a další místa, kam se dají bezplatně odevzdat nepotřebná drobná elektrozařízení.      

 • 17
  01

  Soutěž o certifikát Ekoučitele roku 2017/18 pokračuje

  Do soutěže Ekoučitel roku 2017/18 se přihlásilo již 40 pedagogů z celé republiky. Stále ještě máte možnost připojit se k nim a získat tak tento certifikát za ekologické aktivity, které se svými žáky a studenty děláte.  

 • 08
  01

  Pokračujeme tam, kde jsme v prosinci skončili

  Lednové dny ubíhají – a v běhu je "Krok za krokem" Touto malou slovní hříčkou chceme připomenout, že máte možnost zapojit se do stejnojmenného úkolu, jehož tématem je sběr a recyklace drobného elektra prostřednictvím stacionárních červených kontejnerů. Žáci a studenti budou hledat červený kontejner ve svém okolí, čeká je kreativní práce při tvorbě mapy a také bonusová SOUTĚŽ, v níž může vítězná škola v každém kraji získat navíc 500 bodů do programu Recyklohraní. A kromě toho pokračují i další aktivity našeho Recykohraní.

 • 22
  12