Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

Více informací

Novinky a aktuality

 • 24
  11

  Zapojte se s žáky do výzkumu!

    Součástí projektu „EKOABECEDA – Umíme žít bez odpadů?“ jsou také výzkumná šetření mezi žáky i pedagogy, do kterého se může zapojit každý, kdo má zájem o tuto tematiku. Cílem je zmapovat základní vědomosti a postoje žáků k tématu předcházení vzniku odpadů.  

 • 18
  11

  Body za první úkol jsou rozdány!

  „Vydržím víc a posloužím déle“ byl úkol, který se zaměřil na baterie a akumulátory. Tématem byly nejen existující druhy a výběr baterií, ale především správné zacházení s nimi s ohledem na jejich možný dopad na životní prostředí. Vyplňovaly se kvízy, tvořily se naučné koláže, psaly se referáty… 

 • 06
  11

  Dárek pro vás!

    Vzdělávací program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět slaví letos 10 let od svého vzniku. A stále přichází s dalšími zajímavými nápady, jak vést děti a mládež zábavnou formou k ekologické výchově a recyklaci tak, aby se stala každodenní součástí života. Jednou z takových aktivit je nový díl výukového materiálu „EKOABECEDA“ s podtitulem „Umíme žít bez odpadů?“, s nímž se můžete podrobně seznámit na bezplatných seminářích, které se až do konce listopadu postupně konají ve všech 14 krajích republiky.      

 • 01
  11

  Recyklace může být hravá!

  Vést děti a mládež k ekologii a recyklaci se dá zábavně. Ukazuje to výjezdní výukový program Recyklace očima mladého vědce, který postupně probíhá v celé České republice. Žáci a studenti zkouší pod vedením školených lektorů nejrůznější ekologické pokusy nejen ve škole, ale také přímo v přírodě.

Všechny novinky a aktuality