Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

Více informací

Novinky a aktuality

 • 14
  05

  Objevte muzejní kousek, staňte se kurátorem sbírky

  Kvapem se blíží konec školního roku, nabízíme vám tedy čtvrtý a poslední úkol letošního Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.  

 • 13
  04

  Řekněte to videem do 20. dubna!

  Jedno názorné video je často účinnější než 1000 slov. Pokud máte nápad, jak inspirovat ostatní ke zužitkování druhotných surovin, natočte o něm krátký film. Není potřeba mít televizní techniku, světla ani speciální mikrofony. Poslat můžete krátký záznam pořízený třeba na mobilní telefon. Vaší kreativitě se meze nekladou. Ve videu vyzvěte ostatní k tomu, aby více přemýšleli nad tím, co všechno vyhazují do koše, nebo představte konkrétní příklad zužitkování nějakého odpadu.  

 • 04
  04

  Stále máte šanci přihlásit kreativní projekt vaší školy na využití odpadů do soutěže!

  Soutěž „PŘEMĚNA ODPADŮ NA ZDROJE“, kterou vyhlásilo Mininsterstvo průmyslu a obchodu, je prodloužena! 

 • 27
  03

  Výsledky sběrové akce „Věnuj mobil a pojeď do ZOO“

  Osmý ročník kampaně ve sběru mobilních telefonů už má své vítěze. Čeká je výlet do zoologické zahrady v Jihlavě spojený s návštěvou moderní recyklační linky elektrospotřebičů.

Všechny novinky a aktuality