Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

Více informací

Novinky a aktuality

 • 12
  03

  "Umíme žít bez odpadů?"

  Nový úkol je tady!Blíží se jarní úklid a to se ukáže, kolik věcí nepotřebujeme nebo prostě už jen nechceme. Proč jsme si je pořídili a co s nimi dál? 

 • 03
  03

  Oceněné fotoreportáže "Krok za krokem"

  Úkol, ve kterém jste „Krok za krokem“, hledali sběrné červené kontejnery společnosti ASEKOL na použitá drobná elektrozařízení, vás podle ohlasů velmi bavil. V rámci bonusové soutěže jsme vybrali v každém kraji jednu nejzajímavější fotoreportáž, za kterou dostala škola 500 bodů. 

 • 23
  02

  Mapy "Krok za krokem"

  Zasloužené body za mapy V úkolu s názvem „Krok za krokem“, který jsme připravili ve spolupráci se společností ASEKOL jsme tentokrát „vyhnali“ účastníky ze školních lavic pátrat do terénu.  

 • 21
  02

  Projevte svoji kreativitu a dejte novou šanci druhotným surovinám!

  Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo pro základní a střední školy a učiliště 2. ročník soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“. Cílem je ocenit inspirativní projekty a cesty k šetrnému nakládání se zdroji.  Prvních 100 škol, které se do soutěže zaregistrují, získá na svůj účet v projektu Recyklohraní 400 bodů.  

Všechny novinky a aktuality