Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

Více informací

Novinky a aktuality

 • 16
  01

  Při podzimní kampani školy vybraly 87 tun drobného elektra a 60 tun baterií

  V období od 21. srpna do 15. listopadu 2018 se uskutečnila již tradiční podzimní sběrová soutěž s Recyklohraním. Do sběru použitých baterií se v rámci soutěže zapojilo 1 042 škol, které odevzdaly 59,9 tun baterií. Drobného elektra se vybralo 87,1 tuny a zapojilo se 718 škol. Všem aktivním účastníkům soutěže patří velké uznání – výsledky jsou výborné a díky jejich snaze vybrané elektro a baterie putují na recyklaci, kde se přemění na druhotné suroviny, a z nich pak budou moci vznikat nové produkty.

 • 22
  12

  Těšíme se, že i v příštím roce si budeme hrát, vzdělávat se a recyklovat společně!

  Konec roku je nadohled a my Vám přejeme krásné prožití vánočních svátků. Odpočiňte si, všechny starosti hoďte za hlavu a užívejte si pohodu s Vašimi blízkými.        

 • 20
  12

  Při plnění letošního prvního úkolu se školy vytáhly :-)

  Recyklohraní už nadělovalo, i když Štědrý den je až za pár dní! Mezi školy zapojené do školního recyklačního programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět rozdělilo 186 500 bodů za splnění prvního letošního úkolu s názvem Pojďte udělat skvělou reklamu na třídění baterek a elektra! Celkem se zapojilo 590 škol, od kterých přišlo 746 vypracovaných úkolů. Skvělý výsledek, z kterého máme velkou radost. Dobrá práce! Děkujeme všem, co se zapojili.    

 • 30
  11

  Startuje projekt Věnuj mobil a pojeď do ZOO

  S nástupem prosince vyhlašuje Recyklohraní aneb Ukliďme si svět spolu se společností ASEKOL další, již devátý, ročník úspěšné sběrové akce Věnuj mobil a pojeď do ZOO. Probíhá od 1. prosince 2018 do 31. ledna 2019 a jako loni, obdrží zapojené školy za každý odevzdaný mobilní telefon 3 body na svůj školní účet. 

Všechny novinky a aktuality