Znění úkolu

Recyklační zlepšováky

Milí přátelé,

věděli jste, že stále jen necelá polovina baterií, které se v České republice prodají, je poté, co doslouží předána na recyklaci? Druhá polovina končí v popelnicích a poté na skládkách komunálního odpadu. Nebo kdo ví, kde ještě. Chceme vás proto v třetím úkolu letošního roku vyzvat, abyste ve školách hledali cesty, jak tuto situaci řešit a zlepšit. Pusťte se do vymýšlení a bádání a navrhněte zlepšováky, které podpoří třídění a recyklaci baterií, a také rozumnou spotřebu baterií.

A protože víme, že v Recyklohraní se do plnění úkolů zapojují děti od mateřinek přes školáky až po středoškoláky, dáváme vám na výběr ze 3 různých projektových oblastí. Podrobně jsou popsány v samotném zadání úkolu. V krátkosti jen přiblížíme, že se můžete zaměřit na ZLEPŠOVÁKY V PROPAGACI sběru baterií, včetně toho, že můžete navrhnout nové sběrné nádoby na baterie (vaše nové Baterkožrouty). Druhou možností je, že se pustíte do BÁDÁNÍ A POČÍTÁNÍ a navrhnete, jak baterie úsporně využívat a tím snižovat jejich spotřebu. Nebo si, za třetí, můžete ROZŠÍŘIT ZNALOSTI a vytvořit se žáky či studenty prezentaci o dřívějších vynálezech, které se nějak dotýkají baterií, ale i současných trendech včetně e-mobility a využívání lithiových baterií.

Přejeme si, aby vás práce na tomto úkolu bavila. Budeme moc rádi, pokud se při ní žáci a studenti dozvědí něco nového. Jde nám však hlavně o to, aby získali praktické osobní zkušenosti, které se váží k využívání baterií, jejich třídění a recyklaci. Protože, jak už kdysi dávno řekl Jan Amos Komenský „Nevěřte všemu, co se vám k věření předkládá: Zkoumejte vše a přesvědčujte se o všem sami!“

Už teď se těšíme na vámi vypracovaná zadání.

Váš tým Recyklohraní

 

Zadání pro jednotlivé stupně

Pomůcky

Potřebné pomůcky jsou vždy uvedeny u jednotlivých úkolů.

Postup

Po vypracování úkolů nám do Recyklohraní zašlete soubory uvedené v zadání pro daný stupeň.

V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese info@recyklohrani.cz nebo na telefonní lince Recyklohraní 739 280 887.

Zpět do seznamu úkolů