Znění úkolu

S rýmy jsou šprýmy, aneb příběhy vysloužilého elektra

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět vyhlašuje ve spolupráci se společností ELEKTROWIN třetí úkol školního roku 2018/2019.

Vážení přátelé,

představte si, jak by se na svět díval takový elektrospotřebič. Líbilo by se mu, jak s ním „jeho lidé“ zacházejí, zda ho používají správně a šetrně? A jak se k němu zachovají, když jim doslouží? Dají ho zrecyklovat, aby mohl znovu sloužit, nebo ho nechají jen tak se někde povalovat a reznout?

V třetím úkolu letošního školního roku chceme povzbudit vaše žáky a studenty, aby zapojili svou fantazii a pokusili se vcítit do kůže například staré ledničky nebo počítače. A napsali nám o tom básničku, povídku nebo třeba fejeton. Ten příběh by měl být vyprávěný z pozice vysloužilého elektrospotřebiče o tom, jak se k němu doma chovali, jak se o ně starali a co se s ním stalo, když dosloužil.

Nejmenší děti ve školkách a v prvních ročnících základních škol nám o tom mohou nakreslit obrázek nebo leporelo. Ty starší prosíme o slohový útvar dle jejich uvážení. Jak bylo výše zmíněno, může to být básnička, povídka, fejeton, ale třeba i interview.

Rádi bychom, aby si spolu s námi žáci a studenti, uvědomili, že tím, že elektrospotřebiče v domácnosti doslouží, jejich život nekončí. Pokud je předají na recyklaci, dají jim šanci, že z nich vzniknou druhotné suroviny, které nám poslouží k výrobě nových produktů.

Už nyní můžeme prozradit, že slavnostní předání ocenění za nejlepší práce proběhne na přelomu května a června 2019 v Národním technickém muzeu. Moc se těšíme na výsledky snažení vašich dětí a studentů.

Bližší zadání dle kategorií škol na tomto místě v dostatečném časovém předstihu upřesníme.

  

Váš tým Recyklohraní

 

 

Pomůcky

Potřebné pomůcky jsou vždy uvedeny u jednotlivých úkolů.

Postup

Po vypracování úkolů nám do Recyklohraní zašlete soubory uvedené v zadání pro daný stupeň.

V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese info@recyklohrani.cz nebo na telefonní lince Recyklohraní 739 280 887.

Termíny

Termín pro vypracování úkolu a zaslání výstupů dle zadání je v rozmezí od 15. 2. 2019 – 30. 3. 2019.

Zpět do seznamu úkolů