Znění úkolu

Vymyslete reklamní kampaň, která lidem napoví, jak snížit spotřebu vody

NEPŘEHLÉDNĚTE: K tomuto úkolu jsme pro vás připravili průvodní video (https://www.youtube.com/watch?v=Gp_BBCMkmo0) a zjednodušené zadáníkteré můžete žákům zadat v rámci distanční výuky - ke stažení je zde. Pro doložení dokumentace nám postačí jen, když nám do systému na www.recyklohrani.cz vložíte několik vypracovaných zadání, případně i jedno, pokud půjde o týmovou práci. Děkujeme!

Milí přátelé ve školách,

pitná voda je důležitá a bez ní by nebyl život. To je známá věc! Víme však také opravdu všichni, jak se chovat zodpovědně a vodou zbytečně neplýtvat? Vždyť její zdroje jsou omezené. A právě o tom je náš nový osvětový úkol. Zveme žáky a studenty, aby vymysleli reklamní kampaň, která lidem napoví, jak se k vodě chovat ohleduplně a snížit její spotřebu, ať už doma nebo ve škole.

Při plnění úkolu se žáci a studenti promění v reklamní tvůrce. My jim k tomu v přiloženém zadání poskytneme praktické základní informace, jak funguje reklamní tým. Například kdo je kreativec, copywriter, media planner, grafik, webdesigner, social media specialist, co je to public relations atp. Také, jak reklama funguje, jak se tvoří dobrý slogan nebo kde všude se dá reklama prezentovat – v televizi, tisku, online, sociálních sítí anebo na billboardech. A proč je rovněž důležité udělat si nejdříve průzkum a pak si také ověřit, jak na naši reklamu budou lidé reagovat.

Zároveň jim poskytneme potřebné informace, s kterými mohou oslovit své spolužáky, kamarády, učitele, rodiče a další členy rodiny, ale i širokou veřejnost, a vysvětlit jim, proč je důležitá šetrná spotřeba vody a jak snížit spotřebu vody v domácnostech anebo třeba přímo ve škole. Menší děti v mateřských školách mohou společně vytvořit například reklamní plakát nebo třeba jen tematické obrázky či leporela. 

Tak jako u prvního letošního úkolu, jsou i u tohoto spoluvyhlašovatelem vodárenské společnosti ze skupiny Veolia. I tentokrát se můžete těšit, že 5 škol v každé kategorii, jejichž návrhy vyhodnotí naše porota jako nejzdařilejší, od nás obdrží odměny. A pozor! Tři nejlepší třídní kolektivy z kategorií 1. st. ZŠ, 2. st. ZŠ a SŠ pozveme v červnu do Prahy do Podolské vodárny, kde pro ně připravíme zábavný program a kde budou mít možnost prezentovat své kampaně.

A ještě vás chceme o něco požádat :-). Pro žáky a studenty jsme připravili jednoduchý průzkum, kterým bychom chtěli zmapovat, jaké mají děti povědomí o šetrné spotřebě vody a jak to chodí u nich doma. Předem děkujeme za vaši podporu a zprostředkování průzkumu žákům a studentům, aby nám ho mohli elektronicky vyplnit. Link na něj je zde.

Nyní už vám jen popřejeme kreativního ducha a těšíme se na skvělé nápady.

Váš tým Recyklohraní

Zadání pro jednotlivé stupně

Pomůcky

Potřebné pomůcky jsou vždy uvedeny u jednotlivých úkolů.

Postup

Po vypracování úkolů nám do Recyklohraní zašlete soubory uvedené v zadání pro daný stupeň.

V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese info@recyklohrani.cz nebo na telefonní lince Recyklohraní 739 280 887.

Zpět do archivu úkolů