Znění úkolu

Pojďte udělat skvělou reklamu na třídění baterek a elektra!

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět vyhlašuje ve spolupráci se společnostmi ASEKOL, ECOBAT a ELEKTROWIN první úkol školního roku 2018/2019.

 

Vážení přátelé,

věděli jste, že každá desátá baterka, která je v České republice předána k recyklaci, pochází ze sběrných míst ve školách? Školy jsou také nepostradatelné při sběru drobného elektra. Tyhle výborné výsledky jsou možné jen díky vám ochotným a nadšeným pedagogům, kteří nám pomáháte s projektem Recyklohraní a s osvětou mezi žáky a studenty.

Každý rok vám posíláme plakátky a letáčky, které propagují sběr baterií a drobného elektra, abyste je mohli vyvěsit ve školách. Letos to však zkusme udělat ještě jinak. Vytvořte si ve škole svou vlastní reklamu na sběr a třídění. Můžete se s dětmi pustit do výroby plakátu nebo letáčku. Ale klidně i do většího projektu – můžete vymyslet větší transparent nebo menší billboard. Tahle vaše SUPER reklama pak bude propagovat sběr a třídění baterií a elektrospotřebičů ve vaší škole nebo i v jednotlivých třídách. Přemýšlejte také nad tím, jestli by nebylo možné ji vyvěsit mimo školu – třeba na veřejné nástěnce, nebo v obecním či městském úřadě.

Všechny práce předáme firmám ASEKOL, ECOBAT a ELEKTROWIN, s kterými spolupracujeme při sběru drobného elektra a baterií. Může se stát, že se jim některý z vašich kreativních počinů natolik zalíbí, že vás osloví, zda by ho nemohli využít v rámci svého marketingu :-).

A ještě tu máme jeden tip. Na podzim připadají z hlediska recyklace dva významné události: od 3. do 9. září je Evropský týden recyklace baterií a následně 13. října je Mezinárodní den elektroodpadu. Pro starší žáky a studenty by mohlo být zajímavou výzvou, kdyby navrhli reklamu, která by propagovala právě tyto dvě události. Nemusíte mít obavu, že ten zářijový termín nestihnete. Reklama se bude dát použít i příští rok.

Jako vždy zohledňujeme věk dětí. Úkoly jsou proto uzpůsobeny dle věkových kategorií. Více informací najdete v detailu zadání.

Už vám jen popřejeme kreativního ducha a těšíme se na skvělé nápady.

 

Váš tým Recyklohraní

 

Zadání pro jednotlivé stupně

Pomůcky

Potřebné pomůcky jsou vždy uvedeny u jednotlivých úkolů.

Postup

Po vypracování úkolů nám do Recyklohraní zašlete soubory uvedené v zadání pro daný stupeň.

V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese info@recyklohrani.cz nebo na telefonní lince Recyklohraní 739 280 887.

Termíny

Termín pro vypracování úkolu a zaslání výstupů dle zadání je v rozmezí od 17. 9. 2018 do 30. 11. 2018.

Zpět do archivu úkolů