EKOUČITEL ROKU 2019/20

Hledáme ty NEJ učitele! Přihlaste se, plňte s žáky a studenty zajímavé úkoly a získejte certifikát EKOUČITEL ROKU 2018/2019

Se začátkem školního roku odstartoval projekt EKOUČITEL ROKU 2018/2019. Na jeho konci, v červnu 2019, získají přihlášení pedagogové, kteří vedou své žáky a studenty k ochraně a zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí a splní kritéria projektu, certifikát EKOUČITEL ROKU 2018/2019. Odborná porota z nich zároveň vybere 40 nejaktivnějších. Ti pro svou školu získají 500 bodů do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět, budou zváni na slavnostní předání certifikátů a pro vítěze je připraven finanční dar na rozvoj ekologické výchovy nebo školní výlet v hodnotě 20 000 Kč. 

A co všechno by měl takový správný EKOUČITEL zvládnout? Základem je, aby se zajímal o ekologii. Uměl pro ni nadchnout své žáky a studenty. Aktivním způsobem přistupoval k výuce, vedl, motivoval, inspiroval a také své zkušenosti sdílel s ostatními kantory.

Projekt EKOUČITEL roku 2018/2019 probíhá v termínu 15. 9. 2018 – 30. 6. 2019. Může se přihlásit každý pedagog, včetně pedagoga volného času či pracovníka v dětských či mateřských centrech. Pro zisk certifikátu je zapotřebí splnit několik kritérií. Jejich výčet a podrobnosti k nim, stejně tak jako přihlášku, najdete zde.

Ale pozor! Projekt oficiálně probíhá do 30. 6. 2018. Dle pravidel soutěže je však třeba, aby přihlášení pedagogové měli splněna všechna kritéria už do 31. 3. 2018. V dubnu a květnu se bude došlou dokumentací od přihlášených pedagogů zabývat odborná porota, aby mohla v červnu slavnostně ohlásit vítěze či vítězku a nové majitele certifikátů.

Velmi důležité je pro nás sdílení příkladů dobré praxe ze škol (na našem webu najdete prostor ke sdílení a inspiraci zde http://www.recyklohrani.cz/cs/shares/). To je také jedna z podmínek pro zisk certifikátu. Prosíme však, nemusíte se zasláním čekat. Budeme rádi, když nám ukázky ze své učitelské praxe a nápadů na výuku EVVO budete posílat průběžně. Bude jen dobře, když se jimi budou moci inspirovat ostatní pedagogové.

Případné dotazy a hotové výstupy ze splnění kritérií - podmínek směřujte na e-mail: info@recyklohrani.cz.

Zpět